Wilhelm Tell, Friedrich von Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Wilhelm Tell, Friedrich von Schiller, Eesti Riiklik Kirjastus 1959 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Hiigelhiir ja kuri nõidus""Märtsikassi tuluõhtu""Melanhoolia""Aasta metsas""Keemia õpik IX klassile. I osa. K..""Füüsika üldkursus (3. osa). Opt..""Hädaoru kuningas""Kaugeltki mitte ingel (2. osa). Tr..""Õnnelikkuse allikail""Kutsutud külalised""Umimetsades. Luulet 1976-1977""Pikkjalg-isa""Loomatervise käsiraamat I-III""Prohvet. Romaan""Imetajad""Прощай, Любовь/ Farewe..""Nagu kauge kaja""Kuidas aidata uimastiprobleemidega..""60 sekundiga parem uni. Lihtsaid n..""Tekstiraamat""Lapsehoidjad""Kihid""Johannese evangeelium""Ühe keti neli lüli 2. Henn Roode..""Allegooria surm""Hea kasvatusega mees""Katkine Klaas""Hämmastavad teaduseksperimendid""OSHO pärlid. Sõnumid olemiselt. ..""Armastuse lugu""Nägija tütar""Külm kui kivi""Käsiraamat ettevõtjale I""Spatz-Spätzchen""Kosmosemutt""Nülitud käsi""Nakkushaigused ja epidemioloogia""Laulab Tiiu Varik""Sügisvalgus""Eeva saladused. Naise seksuaalsuse..""Tülikas laste raamat""Mõrvad Mesopotaamias""Aabitsajutte""Võitlused Läänemerel sügis 194..""Vahimadrus kaugel merest""The Young Judokas (Džuudopoisid)""Feng Shui kodukujundus""Kelle peale sa loodad? Valimik usu..""Kirjaoskamatu, kes päästis Roots..""Laura pissis püksi""Möbiuse leht I""Male ja sõjakunst""Kui see on saatus...""Kes kõlbab, seda kõneldakse. Pü..""Vikerkaar 2004/6""Sõda ja rahu I""Valitud teosed I-II""Teatrielu 2014""Freddie Mercury elulugu""Õpilasele põhikooli eesti keele ..""Imbi""Eesti raskejõustiku ajaloost. Lur..""Kosjasobitajad""Vastutahtsi fundamentalist""Sotsioloogia""Lõuna pool piiri, lääne pool pÃ..""Elukillud ehk Oberoni võlusarv. M..""Diferentsiaalarvutus""Inglise-eesti-vene meresõnastik /..""AK47. Lugu rahvarelvast""Erastamine Eestis: ideoloogia, lä..""Kirju Eestist""Sõnastamatu lend sõnades. Kirjut..""Tuhat üks ööd Valitud lugusid. ..""Uus Testament""Keelte õppimine. Õige tehnika vÃ..""Peetrike""English in Puzzles. Nuputa ning õ..""Ühistu II. Probleeme ja uurimusi""Arvi kamin""Kuidas ohjeldada oma last""Looming 1997/4""Viimane ohver""Lihtsalt Maria III. Filmiseriaalil..""National Geographic 1996 August. V..""Carlotta""Suured loomad""Kunsttükid""Keskus-tagamaa-ääreala. Uurimusi..""Liblikas""Tervendajate tarkuseraamat""Minu beebi""Päike pilvede taga"
93 tk kogusumma: 771,00 EUR

Teema: Näidendid
Pealkiri: Wilhelm Tell
Autor(id): Friedrich von Schiller
Kujundaja: Vive Tolli, Paul Reeveer


Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 1959
Originaalkeel: saksa keel
Tõlkija: Paul Viiding
Lehekülgi: 130

Seisukord: ümbrispaber kohati kulunud, sisu korras

Mõõdud: 110 × 168 mm
Suurus: taskuformaadis, pehmete kaantega

Sisu:
#T017# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 143

«Wilhelm Tell» on Friedrich Schilleri viimane lõpetatud teos enne ta varajast surma. See patriootiline draama käsitleb helveetslaste võidukat vabadusvõitlust XV sajandil, aga mitte välisvaenlase, vaid samuti saksa soost Habsburgide despootliku feodaalikke vastu. Kolme suurema metsakantoni Schwyzi, Uri ja Unterwaldeni ühinemine Rütli vandenõuks on ühtlasi autori üleskutse vürstiriigikeste piiridega killustatud saksa rahvale ühinemiseks rahvuslikuks tervikuks. Selle ajaloolise teema on Schiller liitnud vanagermaani legendiga kuulsast vibukütist Wilhelm Tellist, kes foogt Gessleri nõudel oli sunnitud meisterlasuga poolitama õuna omaenese poja pea pealt ja pärast seda türanni surmas.
Nende kahe komponendi ühtesulatamisel on Schilleril olnud mõningaid raskusi, aga kuna ta on teinud seda suure kunstilise jõu ja veenvusega, tabanud kohalikku koloriiti, haruldase usutavusega edasi andes Šveitsi omapära ja vanaaja hõngu, jätab teos siiski tervikliku mulje ja köidab meid ka tänapäeval. Samuti tagab draama aegumatuse alati aktuaalne vabaduse- ja klassivõitluse idee, mis juba omal ajal, isegi kärbituna, kõlas saksa lavalt väga julgelt ja uudselt.

Hind: 4,00 EUR
Otsing autori järgi:

Friedrich von Schiller; järelsõna: Villem Alttoa, Orleansi neitsi. Tragöödia 5 vaatuses proloogiga,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 5,00 eurot

Friedrich von Schiller, Röövlid,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 4,00 eurot

Friedrich von Schiller, Wilhelm Tell. Näidend viies vaatuses,
Eesti Kirjanduse Seltsi Koolikirjanduse-toimkonna kirjastus, 1924, hind: 4,50 eurot

Friedrich von Schiller, Salakavalus ja armastus. Kodanlik tragöödia,
RK Ilukirjandus ja Kunst, 1949, hind: 4,00 eurot

Friedrich von Schiller, Wilhelm Tell,
Eesti Raamat, 1979, hind: 4,00 eurot

Friedrich von Schiller, Maria Stuart (draama),
Mixi Kirjastus, 2001, hind: 6,00 eurot

Friedrich von Schiller, Salakavalus ja armastus. Kodanlik tragöödia,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 3,50 eurot

Friedrich von Schiller, Wilhelm Tell (näidend 5 vaatuses),
Eesti Raamat, 1979, hind: 3,00 eurot

Friedrich von Schiller, Salakavalus ja armastus. Kodanlik tragöödia,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1955, hind: 2,50 eurot

Friedrich von Schiller, Fiesco vandenõu Genuas. Vabariigi kurbmäng,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 3,60 eurot

Friedrich von Schiller, Esseesid. Inimese esteetilisest kasvatusest. Sari kirju,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1961

Teema Filmikunst, teater, näidendid alla viimati lisatud:

Jean-Paul Sartre, Kinnine kohus. Altona vangid (näidendid),
Eesti Raamat, 1989, hind: 6,00 eurot

Johann Wolfgang Goethe, Faust (värssdraama),
Eesti Raamat, 1967, hind: 14,00 eurot

toimetaja Vaino Vahing; eessõna: Jaak Rähesoo, Thespis. Meie teatriuuendused 1972/1973,
Ilmamaa, 1997, hind: 15,00 eurot

Maksim Gorki, Põhjas,
Eesti Raamat, 1987, hind: 5,00 eurot

William Shakespeare, Julius Caesar. Antonius ja Kleopatra. Coriolanus,
Ilukirjandus ja Kunst, 1947, hind: 8,00 eurot

Lydia Koidula, Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola. Naljamäng kolmes vaatuses,
Eesti Raamat, 1979, hind: 3,50 eurot

Enn Eesmaa, Sajandi suured staarid,
Ilo, 2001, hind: 10,00 eurot

Friedrich von Schiller; järelsõna: Villem Alttoa, Orleansi neitsi. Tragöödia 5 vaatuses proloogiga,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 5,00 eurot

Friedrich von Schiller, Röövlid,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 4,00 eurot

Friedrich von Schiller, Wilhelm Tell,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 4,00 eurot



Filmikunst, teater, näidendid all on 1176 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Wilhelm Tell, Friedrich von Schiller, Eesti Riiklik Kirjastus 1959 | vanaraamat.ee
Wilhelm Tell, Friedrich von Schiller, Eesti Riiklik Kirjastus 1959 | vanaraamat.ee
Wilhelm Tell, Friedrich von Schiller, Eesti Riiklik Kirjastus 1959 | vanaraamat.ee
Wilhelm Tell, Friedrich von Schiller, Eesti Riiklik Kirjastus 1959 | vanaraamat.ee
Wilhelm Tell, Friedrich von Schiller, Eesti Riiklik Kirjastus 1959 | vanaraamat.ee
Wilhelm Tell, Friedrich von Schiller, Eesti Riiklik Kirjastus 1959 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud