Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Napoleon III. Prantsusmaa viimane keiserAutor(id): Johannes Willms
Kujundaja: Külli Kaats
Kirjastus: Kunst
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Andreas Ardus
ISBN: 9789949437993
Lehekülgi: 316
Sari: Kuningaraamat
Seisukord: kaaned pisut kulunud, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega
Mõõdud: 146 × 209 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
Napoleon III (1808 – 1873), kes ei vabanenud kunagi seikleja ning vandenõulase harjumustest, oli valitsejana harukordselt keerukas isiksus. Alguses presidendina, seejärel keisrina oli ta ühteaegu unistaja ning realist, naiivne ja salakaval. Oma suurte poliitiliste plaanidega ruttas ta ajast kaugele ette, jättis aga märkamata vägagi reaalsed ohud, mis ennekõike välispoliitika vallas Prantsusmaad ähvardasid. See talle hukatuseks saigi, kui Preisimaal tekkis Bismarcki näol talle ülekaalukas vastasmängija.
Nagu tema onu ja suur eeskuju Napoleon, nii jäi ka Napoleon III troonist ilma, kaotades lahingu, mille järel sattus 1870. aasta septembris preislaste kätte vangi.
Ta suri 9. jaanuaril 1873 paguluses Inglismaal, kust oli kunagi lahkunud, et Prantsusmaal võim haarata. Teise keisririigi kuulsusetu lõpp on kaua mõjutanud Napoleon III-le antavaid hinnanguid ning tumestanud ka tema režiimi suuri, jäävaid teeneid, millega ta mitte üksnes ei pannud aluse Prantsusmaa ulatuslikule moderniseerimisele, vaid lõpetas ka pideva reaktsiooni ja revolutsiooni vaheldumise, mis iseloomustas riigi ajalugu alates Louis XVI valitsusajast.
Kuningaraamat
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Napoleon III. Prantsusmaa viimane keiser, Johannes Willms, Kunst 2011Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Mary S. Lovell, Mitfordi tüdrukud. Ühe erakordse perekonna lugu,
Nornberg & Co, 2015, hind: 16,00 eurot
Heikki Aalto-Alanen, Armastan sinus inimest. Aino ja Alvar Aalto lugu,
Postimees Kirjastus, 2022, hind: 25,00 eurot
Słavomir Rawicz, Pikk ränd,
Kurimuri, 2010, hind: 14,00 eurot
Kulle Raig, Vikerkaare värvid. Lennart Meri elu sõprade pilgu läbi,
Ekspress Meedia, 2017, hind: 7,00 eurot
Natalie Beer, Meister Mathis. Matthias Grünewaldi romaan,
Kunst, 1994, hind: 3,40 eurot
Anu Raud; kokkupanijad Ela Tomson, Sirje Endre; toimetaja Sirje Endre, Kuue ruuduga aken. Jutukogu,
SE & JS, 2022, hind: 14,00 eurot
David Weiss, Alasti tulin ma. Romaan Auguste Rodinist,
Kunst, 1981, hind: 13,00 eurot
Om Swami, Ela. Armasta. Naera. Anna.,
Lauraton, 2018, hind: 5,00 eurot
Kaalu Kirme, Jaan Koorti päevaraamat,
Kunst, 1989, hind: 2,50 eurot
Kristin Aavakivi, Süda Itaaliast,
Ajakirjade Kirjastus, 2009, hind: 11,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4567 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!