Barbarite ootel, John Maxwell Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Barbarite ootel, John Maxwell Coetzee, Perioodika 1989 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Müügil 54715 raamatut
Otsi raamatut
Vaikimisi pealkirjadest ja autorite nimedest,
otsi lisaks ka muudelt väljadelt (aeglasem).
Ostukorv

"Eestlaste antropoloogia seoses etn..""Ohtlik kokkulepe""Kord jumal lõi rahva...""Mis sinuga juhtus, Ann?""Hõbedane veski""1935 ja järgmised aastad""Simuna kihelkonna mõisad IV. Paas..""Delfiinia""Eesti-rootsi vestmik. Estnisk-sven..""Mälestused. Kui elu käis tehasev..""Varemed. Ruins""Tervendaja 2008/8""Hundujuhile""Sõprade juures""Narkoloogia""Murelapsed""Tervendaja 2014/10""Talupoja au""Teistmoodi tegijad. Sotsiaalne inn..""Uued tuuled. Ocean breeze’i tril..""Hommik ühele""Neljas Kennedy""Metsa kasutusõpetus""Kutse vaikusse""Magusad ahvatlused""Ränduri laulik""Kalender 1974""Piinlikud lood (kogumik satiire v..""Sametiste küüniste juhtum""Eesti Naine 1924/5. Naiste ja kodu..""Valemid ja teoreemid matemaatika r..""Eesav""Kuidas öelda? Как это ск..""Romaanid. 16.-19. sajand. Nelja sa..""''Hukkunud alpinisti'' hotell""100 nippi kodukeemia vallast (3. o..""Ränk saatus ehk Paul Flemingi arm..""Maailma avastamine""Videvikus lepatriinulend""Balsameeritud elu""Saladuste muna""Armunäljaste festival""Lüüdia Vallimäe-Mark. Näitusek..""Содержание беконн..""Talise sõnaraamat""Pidulik marss""National Geographic 1995 December...""Mõtle ja mõista. Koolieelikutele..""Kasvatus eri kultuurides III""Pärlid surevad pikkamisi""Laulud ja aastad""Päikesekell""Tervendaja 2016/5""Olen algus ja lõpp""Kuidas kuulata tormi""Presidendi torukübar""Orus""New Moon. Twilight Saga 2 (Noorkuu..""Laulab Vello Orumets""Kaotatud tütar""Informaatika ABC""Näputööd (5. osa). Heegeldatud ..""Loomariik""Reilly: luureäss [Sidney Reilly :..""Juhused""Jääaeg 3. Dinosauruste džungel""Mis saab edasi? Patsiendid vähkt..""Lendas üle käopesa. Näidend kol..""Muinasjutud Hans Christian Anderse.."
69 tk kogusumma: 515,65 EUR

Teema: Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR)
Pealkiri: Barbarite ootel
Autor(id): John Maxwell Coetzee
Kujundaja: Jüri Kaarma


Kirjastus: Perioodika
Linn: Tallinn
Aasta: 1989
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Enn Soosaar
Lehekülgi: 144
Sari: Loomingu Raamatukogu 37-39

Seisukord: normaalses seisukorras raamat

Mõõdud: 138 × 209 mm
Suurus: tavaformaat, pehme köide

Sisu:
«Barbarite ootel» (Waiting for the Barbarians, 1980) on algtõuke saanud nähtavasti kreeka luuletajalt Konstantinos Kavafiselt, kelle samanimeline luuletus lõpeb sõnadega:
Ja mide me nüüd barbariteta peale hakkame?
Nad olid ju vähemalt mingigi lahendus.
Impeerium on murenemas ja nõuab seetõttu julgeolekupolitsei radikaalsete, vägivaldsete abinõude rakendamist, eelkõige aga vaenlase leidmist, kellega võitlemise nimel oleks võimalik «konsolideeruda» ja seaduste ning õigluspõhimõtete kehtivust meelevaldselt piirata. Piiriäärse kindlustatud linna kõrgeim tsiviiladministraator (minategelasest ringkonnakohtunik) üritab «elada väljaspool ajalugu», kuid peab tunnistama selle soovi ebareaalsust. Tema moraalne vastuseis ülekohtule - ükskõik kui kõhklev ning isemeelne see ka on - väljendab kirjanikule iseloomulikku lootust, et kui katastroofi ei ole võimalik vältida, on inimesel ikkagi võimalik ka katastroofiähvarduse all inimesena elada.

«Barbarite ootel» on mitmes mõttes tüüpiline Coetzee ja sobib hästi tema kirjutamislaadiga esimeseks tutvumiseks. Konkreetsest ahistusest ning murest, milles ei ole raske ära tunda Lõuna-Aafrika tänapäeva olustikku ning hirmusid (kuigi tegevuskoht on põhjapoolkerale paigutatud), kasvatatakse välja üldistus, mis puudutab meid kõiki. Küllap pakub romaan ka meile siin Läänemere ääres palju tuttavlikku ning selitavat - nii ajaloos elamise tähendusest ja tarbest kui ka agoonilistest abinõudest, et tagada lagunemisveerele jõudnud Impeeriumi edasipüsimine.

Märksõnad
lõuna-aafrika ilukirjandus
romaanid

Sari: Loomingu Raamatukogu 1989 nr. 37-39

Hind: 3,00 EUR
Otsing autori järgi:

John Maxwell Coetzee, Südamaal,
Eesti Raamat, 2006, hind: 5,00 eurot

John Maxwell Coetzee, Häbi,
Atlantis, 2003, hind: 8,00 eurot

John Maxwell Coetzee, Aeglane mees,
Eesti Raamat, 2007

Barbarite ootel, John Maxwell Coetzee, Perioodika 1989 | vanaraamat.ee
Barbarite ootel, John Maxwell Coetzee, Perioodika 1989 | vanaraamat.ee
Barbarite ootel, John Maxwell Coetzee, Perioodika 1989 | vanaraamat.ee
Barbarite ootel, John Maxwell Coetzee, Perioodika 1989 | vanaraamat.ee
Barbarite ootel, John Maxwell Coetzee, Perioodika 1989 | vanaraamat.ee
Barbarite ootel, John Maxwell Coetzee, Perioodika 1989 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud