Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Rahvuslik reetmine ''rahvusluse'' sildi all. Kodanliku Eesti välispoliitika aastail 1934-1940Autor(id): Madis Pesti
Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 1960
Originaalkeel:
Lehekülgi: 240
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 150 × 230 mm
Suurus: tavaformaat, kõva köide
Sisu:
Üheks tähtsamaks loosungiks, mille abil kodanliku Eesti valitsevad ringkonnad püüdsid laiu rahvahulki oma mõju all hoida, oli rahvusluse ja patriotismi loosung.
Ajalooliste faktide objektiivne analüüs aga näitab, et kodanliku Eesti valitseval klassil puudus igasugune alus oma «rahvuslusega» hooplemiseks ja meie rahva rahvuslike huvide kaitsmise monopoliõiguse nõutamiseks. Tänu Nõukogude Eesti ajaloolaste, õigus- ja majandusteadlaste uurimustele on tänapäeval esile toodud ja vastuvaidlematult tõestatud kodanliku diktatuuri perioodi tegelikkuse ja valitseva ladviku poliitika mitmed aspektid, mis näitavad kisendavat vastuolu ühelt poolt kodanluse poliitika iseloomu ja teiselt poolt eesti rahva põhihulkade eluliste huvide vahel.
Märksõnad:
välispoliitika
poliitiline ajalugu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Rahvuslik reetmine ''rahvusluse'' sildi all. Kodanliku Eesti välispoliitika aastail 1934-1940, Madis Pesti, Eesti Riiklik Kirjastus 1960Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Oskar Loorits, Eesti rahvausundi maailmavaade,
Perioodika, 1990, hind: 12,00 eurot
Einar Lundborg, Soomusautoga Eesti Vabadussõjas. Minu rindeelamusi 1919–1920,
Grenader, 2012, hind: 11,00 eurot
Jaanus Plaat, Usuliikumised, kirikud ja vabakogudused Lääne- ja Hiiumaal. Usuühenduste muutumisprotsessid 18. sajandi keskpaigast kuni 20. sajandi lõpuni,
Eesti Rahva Muuseum, 2001, hind: 17,00 eurot
Arved Kalvo, Nemad vabastasid Lõuna-Eesti. 1944. aasta augustis-septembris,
Eesti Raamat, 1972, hind: 13,00 eurot
Sulev Vahtre, Muinasaja loojang Eestis. Vabadusvõitlus 1208-1227,
Olion, 1990, hind: 4,00 eurot
Olaf Kuuli, Stalini-aja võimukaader ja kultuurijuhid Eesti NSV-s (1940-1954),
Olaf Kuuli, 2007, hind: 11,00 eurot
David Vseviov, Suur ajaloo mälumäng,
Cum Laude, 2012, hind: 12,00 eurot
Koostanud: A. Mesikäpp, H. Palamets, Tartu 950,
Eesti Raamat, 1980, hind: 4,00 eurot
Jari Leskinen, Vendade riigisaladus. Soome ja Eesti salajane sõjaline koostöö Nõukogude Liidu võimaliku rünnaku vastu aastatel 1918–1940,
Sinisukk, 2000, hind: 15,00 eurot
Virkko Lepassalu, Süümepiinadeta. Georg ja Lennart Meri sidemetest eriteenistustega ja selle tagajärgedest,
V. Lepassalu, 2005, hind: 25,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3488 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!