Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
See, kes ma kunagi ei olnudAutor(id): Majgull Axelsson
Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2006
Originaalkeel:
Tõlkija: Raili Väin
ISBN: 9949425389
Lehekülgi: 338
Seisukord: veidi kulunud kaaned, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 150 × 230 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T249# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 201
See raamat viib meid ühe naise ellu, kes isegi oma õiget nime ei tea – Mary või Marie?
Kui tema mees pärast alaealise prostituudi juures viibimist ühe Ida-Euroopa riigi linnas aknast välja heidetuna leitakse ning raskelt kannatanuna haiglasse viiakse, algavad naises aga tõelised siseheitlused. On ta andestav Mary, kes jätkuvalt hoolitseb oma mehe eest, kuigi too on teda aastate viisi petnud, või saab temast kurjategija Marie, kes kustutab oma mehe elu, kui too abituna haiglavoodis lamab? Mary teeb hüppe ajakirjanikust ministriks ning katsub teha kõik, et võimalikult normaalset elu edasi elada, ta palkab oma halvatud mehele assistendid, kes tema eest hoolitsevad, ning flirdib oma noorpõlve sõbraga piljardiklubist. Aeg-ajalt haaravad teda afaasiahood, mis ta kõnevõimetuks muudavad, ning pärast faktide ilmsikstulekut tema mehe invaliidistumise ümber on Mary sunnitud ametist lahkuma, piiratuna õhtulehtede infonäljas reportereist.
Marie seevastu satub kuueks aastaks vanglasse, kust ta ainult Mary elu nagu väljastpoolt jälgib. Kahestunud naise ainsaks toeks on tema ning mehe ühine sõprade klubi, mille kaudu ta oma mehega tutvus ning mis Mary/Marie tõttu koost laguneb. Mary/Marie tunneb endal tohutut süükoormat, oma mehe ja vanemate ees, kogu maailma ees, oma sõpruskonna ees, kes leinavad taga mitte niivõrd Sverkerit kuivõrd piljardiklubi üksmeelsust, kogu Rootsi rahva ees ministrina, kes abitult inimestega kaubitsemise vastu püüab võidelda.
See on lugu nende sõpruskonnast, piljardiklubist Tulevik, mille kaudu grupp noori inimesi enda identiteeti otsib ning mis nende elu alatiseks muudab.
Originaali pealkiri Den jag aldrig var. Eesti keeles
Märksõnad
rootsi
ilukirjandus
romaanid
Hind:
11,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Kenkô, Jõudeaja võrsed,
Perioodika, 1988, hind: 11,00 eurot
Enn Vetemaa, Pillimees,
Perioodika, 1967, hind: 2,90 eurot
Juhan Smuul, Muhu monoloogid,
Eesti Raamat, 1982, hind: 5,00 eurot
Väino Linna, Siin põhjatähe all 1,
Eesti Raamat, 1965, hind: 6,00 eurot
Jaan Kross, Silmade avamise päev (jutustused),
Eesti Raamat, 1988, hind: 4,00 eurot
Christian Steen, Hurmakägu on surma nägu,
Kupar, 1992, hind: 4,00 eurot
Raimond Kaugver, Disko,
Eesti Raamat, 1982, hind: 4,00 eurot
John Steinbeck, Vihakobarad,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1964, hind: 10,00 eurot
James Joyce, Dublinlased (novellid),
Perioodika, 1969, hind: 6,00 eurot
Mihhail Bulgakov, Valge kaardivägi,
Eesti Raamat, 1987, hind: 7,00 eurot
Ilukirjandus all on 23547 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!