Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Rüütel. Keskaegse sõdalase (mitteametlik) käsiraamatAutor(id): Michael Prestwich
Kujundaja: Kairi Kalmann
Kirjastus: Äripäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2016
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Kristiina Raudsepp
ISBN: 9789949560479
Lehekülgi: 224
Sari: Imeline Ajalugu
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 216x153
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
"Rüütel on vapper sõdalane: täies varustuses ja suurepärasel lahinguratsul paistab ta olevat võitmatu. Kui ta mõõka ja oda viibutades võitlusse ratsutab, ootavad teda kuulsus ja au.
Tunnustatud keskajauurija Michael Prestwichi rikkalikult illustreeritud ja humoorikas toonis kirja pandud rüütliraamat annab vastused kõigile küsimustele, mis sellesse ametisse ihalejat võivad huvitada.
• Kuidas rüütliks hakata?
• Kus saada vajalik väljaõpe?
• Mil moel hankida varustus?
• Kuidas võidelda turniiridel ja käsitseda relvi?
• Kas oleks mõistlik minna ristisõtta?
• Kuidas piirata linnu ja linnuseid?
• Kui palju maksta lunaraha?
• Mida teha sõjasaagiga?
• Mis ootab langenud rüütlit teispoolsuses?
„Kujuta ette, et istud oivalise lahinguratsu seljas: sind ümbritseb särav turvis, sa viibutad mõõka ning hoiad käes kilpi. Või proovi mõelda, et oled õukonnas: sind saadab vapra mehe kuulsus ja ümbritsevad kaunid piigad. Otse loomulikult tahad sa rüütliks saada. 15. sajandi alguses pole see aga sugugi lihtne. Küsimus pole lihtsalt hobuse ja turvise hankimises – sul tuleb ka palju õppida. On raamatuid, mis harivad sind rüütliideaalide tundmises, ent need ei paku praktilisi näpunäiteid, mida tarvis läheb, kui oled otsustanud elada – ja üsna tõenäoliselt ka surra – lahingukuulsuse nimel. Neid saad sellest käsiraamatust.“"
Originaali pealkiri Knight. The medieval warrior's (unofficial) manual. Eesti keeles
Märksõnad:
Äripäev
Kairi Kalmann
Imeline Ajalugu
rüütlid
keskaeg
ajalugu
eluolu
kombed
relvad
Euroopa
Hind:
24,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Jüri Saar, Arnold Sinisalu, Ramon Loik, Erkki Koort, Kaide Tammel, Raul Savimaa, Venemaa võimalike arengute mõjust Eesti julgeolekule,
Sisekaitseakadeemia, 2024, hind: 4,00 eurot
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 6,00 eurot
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 4,00 eurot
Jüri Ant, Kaido Jaanson, Andres Kasekamp, Mart Laar, Mart Nutt, Ago Pajur, Raimo Raag, Tõnu Tannberg, Lauri Vahtre ja Sulev Vahtre, Eesti ajalugu VI. Vabadussõjast taasiseseisvumiseni,
Ilmamaa, 2005, hind: 30,00 eurot
Seppo Zetterberg, Eesti ajalugu,
Tänapäev, 2011, hind: 35,00 eurot
Malle Salupere, Tuhandeaastane Tartu. Nooruse ja heade mõtete linn,
TÜ Kirjastus, 2011, hind: 7,00 eurot
Alo Särg, Valgamaa mõisad ja mõisnikud,
Argo, 2009, hind: 25,00 eurot
Arno Kruusmann, Sõjatopograafia. Kaardilugemine,
Kaitseväe Ühendatud Õppeasutiste staap, 2004, hind: 15,00 eurot
Eestlane ja tema isand. Talupoegade majandusliku olukorra ja nende seisundi valgustamiseks eestimaal. Kirjutanud keegi, kes pole eestlane ega tema isand,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 13,00 eurot
Ain Saar, Aktsioonide aeg 1987-1988,
1998, hind: 15,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5963 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!