Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Ajaloouurimise allikail IIAutor(id): Otto Liiv; koostanud: Hando Runnel
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2020
Originaalkeel:
ISBN: 9789985776988
Lehekülgi: 280
Sari: Eesti Mõttelugu 2
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 200x140
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Eesti silmapaistva ajaloolase ja arhivaari Otto Liivi (1905–1942) kirjatööde teise köitesse on koondatud tekste aastatest 1926–1938.
Raamatu esimese osa fookus asub Põhjasõjal ja Rootsi aja Eestil ja eestlastel. Teine osa süveneb eesti ajaloo suhetele baltisaksa ajaloouurimisega ning kolmas meie arhiivinduse ülesehitamisele ja ajalootõlgendamise probleemidele.
Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Mõtteloo Sihtkapital, Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital ja AS Giga.
Märksõnad:
Ilmamaa
Eesti Mõttelugu
ajalugu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Ajaloouurimise allikail II, Otto Liiv; koostanud: Hando Runnel, Ilmamaa 2020Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Peeter Võsa, Kadunud Eesti. „Politseikroonika“ lugu,
Kirjastus Paradiis, 2018, hind: 18,00 eurot
Alo Särg, Lääne-Virumaa mõisad ja mõisnikud,
Argo, 2007, hind: 22,00 eurot
Indrek Jürjo, Pagulus ja Nõukogude Eesti. Vaateid KGB, EKP ja VEKSA arhiividokumentide põhjal,
Umara, 1996, hind: 15,00 eurot
Virkko Lepassalu, Balmagesi lapsed. Viru ärikast Eesti ärimeheni. Vulgaarmaterialistlik ajalookäsitlus,
Pegasus, 2012, hind: 15,00 eurot
Uudo Jõgi, Nemad vabastasid isamaa. Kodavere kihelkond Vabadussõjas,
Elmatar, 2013, hind: 14,00 eurot
Mart Laar, Toomas Hiio, Eesti riigi 100 aastat. II osa. Rahvusvahelise õiguse pelgupaigast esimese Euroopa Liidu eesistumiseni,
Post Factum, 2018, hind: 15,00 eurot
Vello Mäss, Vana tuletorni jutud. Tales of an Old Lighthouse. Laevad, mehed ja meri. Ships Men and Sea,
Ilo, 2009, hind: 10,00 eurot
tekstid ja kaardi koostanud Valdo Praust, Harjumaa mõisad,
Tänapäev, 2005, hind: 18,00 eurot
Koostanud: Ene Tannberg, Vilistlased 1913-2006. Õpetajad 1906-2006,
Miina Härma Gümnaasium, 2006, hind: 4,00 eurot
Vello Paatsi, Eesti talurahva loodusteadusliku maailmapildi kujunemine rahvakooli kaudu (1803-1918),
TPÜ kirjastus, 2003, hind: 9,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3539 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!