Teema: Eesti luule
Pealkiri:
Liblikad õitsevail ohakailAutor(id): Uku Masing; koostaja Hando Runnel; toimetaja Mari-Liis Tammiste; saatesõna autor Külliki Kuusk
Kujundaja: Mari Ainso
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2022
Originaalkeel:
ISBN: 9789985778180
Lehekülgi: 136
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x140
Suurus:
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Käesolevas väljaandes ilmuvad esmakordselt Uku Masingu (1909–1985) seni avaldamata luuletused, lisaks 1941. aastal kirjutatud lühem tsükkel “Sõja aegu”, mis ilmus 1991. aastal ajakirjas “Akadeemia”.
Kogu koostamise aluseks on sama 1930-1940-ndate päevikuvormis algkäsikiri, mille põhjal ta ise koostas oma samasse perioodi kuuluvad tuntud luulekogud. Millised kavatsused olid tal neist välja jäänud luuletustega, pole meile teada. Neiski värssides püüab autor iga meelega tajuda kogu ümbritsevat, kogeda selles samaaegselt nii ajalikku kui ka igavikku. Nii pole võimalik lahutada tema usukeelt
(palvet) ja luuletamist kui usu akti (liturgiat). Kõneledes samaaegselt ülevast ja madalast, taevalikust ja maisest, taipab inimene midagi Jumalast ja on ise mingis mõttes jumalik. Kahtlemata ilmuvad siin Masingu võib-olla kõige erootilisemad luuletused üldse.
Mõned neist on esitatud katkenditena, kuna algkäsikirjas on osa värsse kääridega välja lõigatud.
Raamatu väljaandist on toetanud Eesti Kultuurkapital.
Koostanud Hando Runnel.
Märksõnad:
Ilmamaa
Mari Ainso
luule
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Liblikad õitsevail ohakail, Uku Masing; koostaja Hando Runnel; toimetaja Mari-Liis Tammiste; saatesõna autor Külliki Kuusk, Ilmamaa 2022Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti luule alla viimati lisatud:
Ilmar Onton. Koostanud Viljar Ansko, Ebakõlad. Luuletused 1945-1971,
Anamnesia, 1993, hind: 5,00 eurot
Kai-Mai Olbri, Pöördumatud sõnad,
Eesti Raamat, 1991, hind: 4,00 eurot
Venda Sõelsepp, Narilaulud,
Memento, 1993, hind: 5,00 eurot
Jaan Pehk, Kohtumine tervisega 2012-2015,
Jumalikud Ilmutused, 2015, hind: 8,00 eurot
Tiia Toomet, Argipäeva õhtu,
Eesti Raamat, 1987, hind: 4,00 eurot
Ants Paikre, Vere tõus ja mõõn,
Eesti Raamat, 1982, hind: 2,50 eurot
Debora Vaarandi, Unistaja aknal. Luuletusi,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 7,00 eurot
Jaan Paavle, Klaasinuga. Luuletused 1973-1977,
Eesti Raamat, 1977, hind: 2,50 eurot
Jaan Paavle, Arveraamat 1980-1987,
Eesti Raamat, 1988, hind: 4,00 eurot
Heljo Mänd, Rada viib maanteele,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 2,00 eurot
Eesti luule all on 3182 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!