Teema: Laste- ja noortekirjandus: välisautorid
Pealkiri:
Freddy läheb põhjapooluseleAutor(id): Walter R. Brooks
Kujundaja: Leo Lätti
Kirjastus: Ersen
Linn:
Aasta: 2003
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Jana Linnart
ISBN: 9985767632
Lehekülgi: 272
Seisukord: raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned pisut kulunud, pühendus sees, sisu korras
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 100
Freddyl tuli mõte, et loomad tahavad reisida, seepärast hakkas ta Taluõue Reiside presidendiks. "Muidugi huvitavad iga looma ise asjad," ütles populaarne siga. "Kuid me võime korraldada partidele ja hanedele ringreisi tiikidel ja jõgedel, hiirtele kahepäevase ekskursiooni juustuvabrikusse ja nii edasi." "Mulle isiklikult meeldiks hiirte ekskursiooni juhtida," naeris kass Jinx. Kompanii üha kasvas ning lõpuks pidid Freddy, Charles, Jinx, prouad Wiggins ja Wogus ning teised lahendama palju probleeme Arktikas, kus nad külastasid jõuluvana.
Aastatel 1927-1958 kirjutas Walter R. Brooks 26 raamatut, mille peategelane on üks Ameerika lastekirjanduse säravamaid tegelaskujusid siga Freddy. Freddy raamatud, mida paljud peavad Puhhi-lugude Ameerika vasteks, on lastekirjanduse tähelepanuväärne saavutus. Freddy on siga, kes teeb kõike: ta sööb palju, magab palju, unistab ja kirjutab luuletusi. Ta on ka pisut laisk. Ja kui ta kardab, tõmbub ta saba sirgu. Freddy on kordamööda kauboi, maadeavastaja, poliitik, kirjastaja, luuletaja, võlur, pankur, kampaaniajuht, lendur ja detektiiv. Olgu olukord milline tahes, Freddy on alati selle kõrgusel! Freddy raamatud on tõeline Ameerika klassika. Need on täis sõnamänge, meeldejäävaid tegelaskujusid, vastupidavat sõprust ja toredaid nalju. Need raamatud on ajatud, olles praegu niisama loetavad ja nauditavad kui kirjutamise ajal.
Lasteraamat
Hind:
6,00 EURTeema
Laste- ja noortekirjandus alla viimati lisatud:
Heino Pars, Operaator Kõps seeneriigis,
Perioodika, 1980, hind: 4,00 eurot
Gerhard Niese, 100 Kolumbuse muna. Matemaatika ülesandeid, füüsika, keemia ja bioloogia katseid, trikkülesandeid,
Valgus, 1985, hind: 5,00 eurot
Evi Mitt, Nuputa 1,
Koolibri, 1997, hind: 4,00 eurot
Joonas Sildre; kontseptsioon: Joonas Sildre ja Elina Sildre; toimetaja Aidi Vallik, Maailma naba. Koomiksiraamat,
Lugu-Loo, 2009, hind: 14,00 eurot
Menelaos Stephanides, Iidsete aegade lood I-II. Müüte ja legende,
Eesti Raamat, 1991, hind: 18,00 eurot
koostanud: Mari Niitra, Eevi Treial, Kodavere uavits,
Liivi Muuseum, 2015, hind: 14,00 eurot
Astrid Lindgren. Toimetanud: Maire Jürima, Pipi Pikksuka jõulupuu,
Sinisukk, 1999, hind: 7,00 eurot
Gill Dickinson, Julia Goodwin, Laste peoraamat. Sadu ideid lastepidude korraldamiseks, hulgaliselt kombineerimisvõimalusi, planeerimist hõlbustav kava,
Koolibri, 2000, hind: 9,00 eurot
Leelo Tungal, Jõuluajal juhtuvadki imed,
Tammerraamat, 2009, hind: 15,00 eurot
Kay Wilkins, Draakoni kolmnurk. RBI,
TEA Kirjastus, 2011, hind: 4,00 eurot
Laste- ja noortekirjandus all on 14911 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!