Kaks teed teaduses Mälestusi Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Kaks teed teaduses. Mälestusi ja esseid, SE&JS 2021 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Lastetoa jutud. Pimeduse valgus""Sada salmi jõuluvanale""Tabaja""Künkarahvas""Ответный сталинск..""Tormivarjus""Vihmameister""Poiss, kes tahtis põgeneda""Ma olin mereingel""Nimet marmoritaulussa""Roosipuumööbel""Piraadi saak. 1. osa""Mõtisklusi soost ja teadusest""Punktimassaaž ja refleksoloogia v..""Proovisõit""Puhevil pruut""Tere hommikust, kallis. Protokolli..""Õnnerikas palverändur""Ei halastust, ei armu. Okupandi sa..""Kui juhtus õnnetus ja vajad abi, ..""Must mägi""Puitterrassid""Seal, kus rukkiväli""Pääse karussellile. Novellid""Stones Into Schools""Botaanika töövihik V klassile""Pärlitest ehted""Klaassilmadega Kristus""Inglismaa ajalugu""Maailma majanduse arengust II""Lauludemüüja""Masinaehitusjoonestamise käsiraam..""Jutustusi""Breaking Dawn (The Twilight Saga #..""Nastja. Selgeltnägija""Praktiseerime reiki't""Suured loomad""Pöörased ideed. Ülevaade kvantf..""Vene veri""Doris""Üldine ajalugu 5""Mötlemise õpetus""Soosingu õnnistus""the Ku of Haiku""Inimhingede insenerid""Naisevõtt""Ajalooline Ajakiri 2012/3-4""Printsess""Käsitöö album 12""Kummitus tapamasinas""Muhulaste imelikud juhtumised Tall..""Autoaabits""Soovinimekiri""Päkapikk Joko""Pūtēju Orķestris „Rīga”/ B..""Väike peremees""Keemia VIII klassile. Aatomitest a..""Kolm näidendit""Kadri""Isiku tunnistus. Esseed ja lausung..""Bumpy (Nukitsamees)""Süsteemkäsitlus. Süsteemsest m..""Tervise Varaait. Eneseravimine ja ..""Luther""Cinderellagame""Tuljak ja Tups""Kohtumine vanaema aias""Usutunnistus""Pirates: Rogues' Gallery""Karjane läks karjaga""Palves käed. Mõtisklusluule""Heinrich Thomsoni mälestused Baku..""Avanemine 2006/4. Vaimsus. Teadmin..""Rooma kirjanduse põhijooni""Riskid Eesti majanduses""Lugu vanast oinast""Kriisid kapitalismis ja kunstis""Taibukad vennad. Muinasjutud""Nero""Reinkarnatsioon. Varasem elu ja se..""Winnetou I osa, 5. vihik (5/1990)""Mure muredega""Julge olla. Raamat sellest, kuidas..""Tüdruk, keda ta kunagi tundis""Eesti iseseisvuse sünd 6""EKA sisearhitektuur 2002-2003""Läti pääsuke""Euroopa kaunis loodus""Blondid elajad""Kroon ja Majandus 2007/3. Eesti Pa..""Vongozero""Ülevaade Eesti Kinematografistide..""Naene ja Dr. Dreuf. Proosapoeem""Kuninga magusaraamat""Jäätähed (luuletused)""Kulla hukutav sära""Metshaldja päevik""Toimetulek looduses""Helide maailmas""Kunstiansamblite päevilt""Suvehääled""Kuningalinna lood""Toalilled""Täheke 1977/10""Accelerando""Õiglased mehed""236 kartulirooga""Seesama jõgi""Nad muutsid maailma""Nancy Drew: Nelja pulma mõistatus""Pööripäevad. Päevaraamat aasta..""Jaapani korrastuskunst. Korrastami..""Karuraamat. Karujutud. Karulaulud...""Indoeurooplaste müüdid ja jumala..""Uus Talu 1928/10. Rahvalik põllum..""Kadunud hinged""Muffinid 2. osa""Kool""Epsik, ehk, Miks trolli kõhule on..""Eesti rahvatoite""Plehkupannud kutsikas Nöps""Küsitlusraamat naistele""Mitte ainult hõlmikpuu""Õpilase loomaentsüklopeedia""Jääprintsess""Juhulasud"
126 tk kogusumma: 1110,73 EUR

Teema: Raamatud teaduslikel teemadel
Pealkiri: Kaks teed teaduses. Mälestusi ja esseid
Autor(id): Riho Nõmmik; toimetajad Sirje Endre, Katre Scott-Hopkins

Kirjastus: SE&JS
Linn: Tallinn
Aasta: 2021
Originaalkeel:
ISBN: 9789916963111
Lehekülgi: 320

Seisukord: normaalses korras raamat

Mõõdud: 215x145
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega

Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 232

Vanema põlvkonna inimestel on veel meeles kunagine romantiline laul „Halloo, Kosmos! – Halloo, Maa...ˮ. Ja kes meist poleks mõnel selge ilmaga õhtul unustanud end vaatama lummavalt siravat Linnuteed. Kosmosest rääkimine, unistuste sõidud tuleviku kosmoselaevadega on tänapäeva peenemate seltskondade moeteema.
Mida on öelda rahvusvahelise mainega kosmoseteadlasel Riho Nõmmikul ilmaruumi ja ka maapealse elu kohta, seda võib lugeda tema raamatust „Kaks teed teadusesˮ. Riho Nõmmik (1936), selge pilgu ja terava sulega kosmoseteadlane (PhD 1998) vaatleb kosmost realistliku vaatenurga alt. Ta kirjutab, kuidas asjad suures ilmaruumis on oma tõelisuses. Ta kirjeldab kosmose ilu ja ilmaruumi täiust, kuid samas selgitab, mispärast on kosmos inimvaenulik keskkond ja miks unistus inimese elust Marsil kuulub täna veel ulme valdkonda.

Raamat hõlmab aega alates aastatest, mil Riho oli Treffneri koolipoiss 1950ndatel kuni ta tõusuni tänase maailma kosmoseteaduse püramiidi tippu. Koolivendade hilisem saatus pakub lugejale uudset teavet. Nõmmik ise lõpetas aga Moskva Ülikooli ja töötas hiljem ülikooli kuulsas tuumafüüsika instituudis. Kosmosefüüsikuna pühendus ta kosmilise keskkonna ja planeetidevaheliste radiatsiooniväljade uurimisele. Tema nime kannab kosmose radiatsioonimudel „R. Nymmik, ISO Standard No. 15390”.
Riho Nõmmik oli aastatel 1996–2003 Moskva Eesti Seltsi esimees. 2017. aastast elab Nõmmik taas Eestis, Tallinnas.
Raamatus leiavad käsitlemist mitmed teemad: Eesti lähiajalugu, eestluse tulevik, akadeemiliste ringkondade suletus (ida poolt tulnud rahvuskaaslastest teadlaste suhtes), ühiskonna tänane lõhestumine, ulmeteooriate arendamine. Autori stiil on sarmikas ja originaalne: otsekoheseid ütlemisi ja ägedat sõnakust mahendab omalaadne nukker huumor (kohati must huumor). Kas kõik on tõepoolest nii, nagu ta kirjutab? – „Kui füüsik valetab, siis tegelikult teeb ta nalja,ˮ ütleb autor peatükis „Füüsik ja naliˮ.
Riho Nõmmik on loomult juurdleja ja ka raamatust paistab selgesti välja tema soov alustada lugejaga diskussiooni.
Kas olla globaalne eestlane või jääda rahvuskaaslaseks?
Missugune oli poliitilise liikumise eripära perestroika lõpuaastate Venemaal?
Kuidas astuti välja Eesti iseseisvuse taastamise eest Moskvas?
Mis on tänapäeva ühiskonna kolm ulmet?
Miks Maa magnetväli meenutab kangesti neid konnapoegi, keda Miku ja Manni kunagi sauna taga tiigi ääres püüdsid?
Inimkonna unistusest „vallutadaˮ Marss – mida ütleb selle kohta loodus?
Riho Nõmmiku teose teine peategelane on tema ema, geograafiadoktor Salme Nõmmik (1910–1988). Sissejuhatus annab ka seletuse raamatu pealkirjale:
Kaks teed teaduses. Üks tee Maal. Teine tee Kosmoses. Üks tee – geograafias. Teine tee – kosmoseteaduses.
Esimene tee – ema, Salme Nõmmiku tee. Teine tee – poja, Riho Nõmmiku tee.
Teed olid erinevad, aga mõlemad teed olid teaduses ja mõlemad teed on kordumatult erilised. Mõlemad olid teerajajad. Mõlemad raiusid teadusetihnikus oma iseseisvat rada.

Salme Nõmmikule on pühendatud raamatus omaette peatükk. Ta oli Tartu Riikliku Ülikooli majandusgeograafia kateedri esimene juhataja 1968–1976, ülikooli geograafiaprofessor 1971–1987, uurijana visa ja eesmärgile pühendunud. Algelisest nõukogulikust majandusgeograafiast, mis käsitles tööstuslik-territoriaalseid piirkondi väljaspool inimest, sai prof. Nõmmiku käsitluses inimgeograafia, kus kesksel kohal inimene oma soovide ja eesmärkidega.
Riho Nõmmik oma emast: „Oma lapsepõlvest mäletan, et kui ma magama heitsin, jäi ema laua taha tööle, ja kui ma hommikul tõusin, leidsin ta tavaliselt ikka töölaua tagant.”
Oma isast: „Minu isa Alfred Nõmmik oli Eesti lennuväe piloot. Kui Vene väed tulid sisse, siis ootas ta paar ööd Lasnamae nõlval. Mõtles, et äkki tahavad Päts või Laidoner Soome ära lennata.”


Märksõnad:
Kirjastus SE&JS
ajalugu
bibliograafiad
biograafiad
geograafia
huumor
loodusteadused
mälestused
pedagoogika
poliitika
sotsiaalteadused
teadus
täppisteadused

Hind: 8,00 EUR
Otsing autori järgi:

Riho Nõmmik, Sammud kosmoses ja Maa peal,
Tammerraamat, 2019, hind: 9,00 eurot

Kaks teed teaduses. Mälestusi ja esseid, SE&JS 2021 | vanaraamat.ee
Kaks teed teaduses. Mälestusi ja esseid, SE&JS 2021 | vanaraamat.ee
Kaks teed teaduses. Mälestusi ja esseid, SE&JS 2021 | vanaraamat.ee
Kaks teed teaduses. Mälestusi ja esseid, SE&JS 2021 | vanaraamat.ee
Kaks teed teaduses. Mälestusi ja esseid, SE&JS 2021 | vanaraamat.ee
Kaks teed teaduses. Mälestusi ja esseid, SE&JS 2021 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud