Teema: Ilukirjandus: eesti kirjandus
Pealkiri:
Tõde ja õigus IAutor(id): A. H. Tammsaare
Kirjastus: Rahva Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 2019
Originaalkeel:
ISBN: 9789949664504
Lehekülgi: 624
Seisukord: kaaned kohati kulunud, tagakaane nurk murdmisjoonega, mõned lehed servast määrdunud ja lainelised, sisu suuremalt jaolt korralik, nimi sees
Mõõdud: 190x130
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
I osa A. H. Tammsaare viieosalisest romaanisarjast „Tõde ja õigus“ pehmeköitelises formaadis. Raamatus kujutatakse Eesti ühiskonna arengut 19. sajandi II poolest kuni 20. sajandi alguseni. Tammsaare käsitleb inimese suhet maa, jumala, ühiskonna ja iseendaga.
Lootusrikas ja ausast tööst lugupidav Andres tuleb koos noore abikaasa Krõõdaga laenuga ostetud soisele talukohale uut elu rajama.
Vargamäe Mäe talust peab peremehe nägemuse järgi saama koht, mis kasvava pere ja järeltulijate eest hoolitseb. Algab elukestev võitlus looduse ja saatuse vingerpussidega, millele lisanduvad veel mõõduvõtmised kiusliku naabrimehe, Oru Pearuga. Mida rohkem väljakutseid Andres elult saab, seda kindlameelsemalt hakkab ta otsima oma tõde ja õigust nii kohtust kui ka kõrtsist, toetudes piiblisõnale.
Eesti kirjanik ja semiootik Valdur Mikita on iseloomustanud eestlaste ja „Tõe ja õiguse“ kui eestluse ühe tüviteksti suhet järgnevalt: „Rahvas, kelle kõige kuulsam kirjandusteos on viieköiteline sookuivendamise käsiraamat, ei saa olla normaalne – ja ei peagi. Võimalik, et meil on ilmaruumis üks teine asi ajada.“
Märksõnad:
Rahva Raamat AS
eesti
ilukirjandus
romaanid
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Tõde ja õigus I, A. H. Tammsaare, Rahva Raamat 2019Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Agatha Christie, Tuhkur hobune. Kellad,
Eesti Raamat, 1982, hind: 5,50 eurot
Arthur Conan Doyle, Sherlock Holmesi tagasitulek,
Varrak, 1993, hind: 5,00 eurot
Arthur Conan Doyle, Sherlock Holmesi seiklused,
Varrak, 1996, hind: 8,00 eurot
Arthur Conan Doyle, Sherlock Holmesi memuaarid,
Varrak, 1993, hind: 5,00 eurot
Arthur Conan Doyle, Viimane kummardus,
Varrak, 1993, hind: 4,00 eurot
Salman Rushdie, Mauri viimne ohe. Eesti Päevalehe romaaniklassika,
Eesti Päevaleht, 2008, hind: 14,00 eurot
Arkadi Strugatski ja Boriss Strugatski, Hukkunud alpinisti hotell. Eesti Päevalehe romaaniklassika,
2008, hind: 11,00 eurot
Nikolai Gogol, Surnud hinged. Eesti Päevalehe romaaniklassika,
Eesti Päevaleht, hind: 11,00 eurot
Charles Perrault, Madame Leprince de Beaumont, Madame DAulnoy, Haneema jutud ja teised. Klassikalised prantsuse muinasjutud. Europeia sari,
Perioodika, 1994, hind: 8,00 eurot
HÃ¥kan Nesser, Tagasitulek,
Eesti Raamat, 1996, hind: 5,00 eurot
Ilukirjandus all on 23283 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!