Teema: Väliskirjanike novellid ja jutud
Pealkiri:
Seitse wenda. RomaanAutor(id): Aleksis Kiwi (Aleksis Kivi)
Kirjastus: Eesti Kirjanduse Seltsi Koolikirjanduse toimkond
Linn: Tartu
Aasta: 1924
Originaalkeel: soome keel
Tõlkija: Friedebert Tuglas
Lehekülgi: 479
Sari: Noorsoo kirjavara. Eesti Kirjanduse Seltsi koolikirjanduse toimkond 66
Seisukord: kaaned ja lehed kohati kulunud, lehenurgad pisut määrdunud, raamatukoguköites
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Tekst gooti kirjas.
Aleksis Kivi (1834-1872) - ühe kurvema elulooga soome kirjanikke - rajas soome näitekirjanduse, kirjutades nii draamasid kui komöödiaid, nii romantilises kui realistlikus laadis. Ta «Seitse venda» oli peaaegu esimene romaan soome keeles (K. J. Gummeruse »Ülemad ja alamad» ilmus Kivi romaaniga ühel ajal). Suurt edusammu märgivad ka tema luuletused.
Romaanil «Seitse venda» on Kivi loomingus kõige suurem tähtsus. See on teos, mis Kivile mitte üksnes soome, vaid ka maailmakirjanduses ta väärtuse annab.
Romaan ilmus 1870. a., kuid esimesed kavatsused tärkasid autoril juba kümmekond aastat varem. Teos oli kavatsetud esialgu näidendina, mis selgitab ta dialoogide dramaatilist kuju.
Romaani sisuks on seitsme häme venna elukäik, kes pärast vanemate surma oma ümbrusega vastuollu satuvad ja kodutalust metsadesse põgenevad, kus kümme aastat esiti küttidena ja pärast põlluharijatena elavad, et siis ühiskonnaga jälle leppida ning endisse elukohta tagasi tulla. See on suur kultuuriajalooline läbilõige Soome külaühiskonnast sada aastat tagasi, kõigi selle sotsiaalsete tüüpidega, alates kirikhärradest, mõisnikest ja ametnikest ning lõpetades talumeeste, saunikute ja vallavaestega.
Originaali pealkiri Seitsemän veljestä. Eesti keeles
Märksõnad
soome
ilukirjandus
romaanid
Noorsoo kirjawara : maailmakirjanduse seeria / Eesti Kirjanduse Seltsi koolikirjanduse toimkond ; nr. 66
Noorsoo kirjavara ; nr. 66
Seitse venda : romaan
Hind:
7,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Ayelet Tsabari, Parim paik maailmas. Novellid,
Kunst, 2015, hind: 3,00 eurot
Tauno Vahter, Pikaajaline kokkusaamine,
Tänapäev, 2020, hind: 6,00 eurot
Oliver Berg, Venna arm,
Tänapäev, 2017, hind: 6,00 eurot
Kadri Voorand, Laineile end kingin / Giving myself to the sea,
Unforgiven, 2018, hind: 6,00 eurot
Ilmar Särg, Varjus. Nüüdisromaan,
Lambri Raamat, 2016, hind: 9,00 eurot
Marek Vahula, Talvetants. Elupalade romaan,
Marek Vahula, 2018, hind: 14,00 eurot
Raivo Ruus, Toraida rahu II. Ajalooline romaan,
Raivo Ruus, 2018, hind: 6,00 eurot
Whiskerson, Kass, Verevalaja ja teised,
Eesti Raamat, 2019, hind: 7,00 eurot
Lars Saabye Christensen, Maskeraad,
NyNorden, 2013, hind: 9,00 eurot
Saale Väester, Lootusetu juhtum,
Kentaur, 2016, hind: 6,00 eurot
Ilukirjandus all on 23283 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!