Teema: Kultuur
Pealkiri:
Estonia Seltsile antud aegAutor(id): Arne Mikk ja Mart Mikk
Kujundaja: Peeter Laurits
Kirjastus: Helios
Linn: Tallinn
Aasta: 2023
Originaalkeel:
ISBN: 9789916711163
Lehekülgi: 360
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 245x190
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Juhan Liivi pintsaku lugu ehk kuidas saksakeelsetest klubiõhtutest koos kaardimängu ja õllejoomisega kasvas välja kultuuriselts, mis pani aluse praegusele Rahvusooperile, ehitas Estonia teatri- ja kontserdimaja ning asutas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.
Nõukogude punakotkaste purukspommitatud Estonia ehitati pärast sõda uuesti üles, kuid seltsi tegevus sai jätkuda alles 27. märtsil 1990. Sellest hetkest on ootamatult kiiresti möödunud juba üle 30 aasta ning käes on viimane aeg kõik tähtsad sündmused järgnevate põlvede jaoks kirja panna.
Põhjalik ja põnev lugemine kõigile, kellele on tähtis eesti rahvuslik kultuur ja selle kestma jäämine.
Märksõnad:
Helios
Peeter Laurits
Estonia (selts)
Estonia (teater)
laulu- ja mänguseltsid
seltsid
kultuuriseltsid
ajalugu
kultuuriajalugu
teatriajalugu
muusikaajalugu
Eesti (riik)
Tallinn
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Estonia Seltsile antud aeg, Arne Mikk ja Mart Mikk, Helios 2023Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Peatoimetaja: Ain Kaalep, Akadeemia 2001/12,
Eesti Kirjanike Liit, 2001, hind: 3,50 eurot
Maire Raadik; toimetanud Tiiu Erelt, Kuidas vormistada ametikirja. Keeleline juhend omavalitsusasutuste töötajaile,
Keelehooldekeskus, 2008, hind: 4,00 eurot
Mudlum; tekste valida ja järjestada aitas Johanna Ross; toimetas Liisi Rünkla, Väike tekstimüür,
Strata, 2023, hind: 24,00 eurot
Ezra Pound, Lugemise aabits,
Vagabund, 2000, hind: 25,00 eurot
Eesti Teaduste Akadeemia Emakeele Selts; kogunud ja eessõna: Hella Keem; toimetanud Aldi Sepp, Tartumaa saja-aastaste jutud,
Emakeele Selts, 1995, hind: 15,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald (kogunud ja ümber töötanud), Kalevipoeg,
Roto, 1992, hind: 10,00 eurot
Reet Hiiemäe, Armastus Eesti rahvapärimuses,
Pegasus, 2015, hind: 18,00 eurot
Raivo Seppo, Nimed ja nimepäevad,
Olion, 2002, hind: 4,00 eurot
Vabariigi Presidendi Akadeemiline Nõukogu sise- ja rahvusliku julgeoleku komisjon. Koostanud Tiina Raitviir ja Eduard Raska, Eesti edu hind. Eesti sotsiaalne julgeolek ja rahva turvalisus (artiklite kogumik),
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2005, hind: 7,00 eurot
Juhan Luiga; Koostanud: Hando Runnel, Hingejõu ilmed,
Ilmamaa, 1996, hind: 5,00 eurot
Kultuur all on 4945 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!