Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Mallory teine surmAutor(id): Reinhold Messner
Kirjastus: Karrup
Linn:
Aasta: 2000
Originaalkeel: saksa keel
Tõlkija: Vladimir Beekman
ISBN: 9985866428
Lehekülgi: 224
Seisukord: kohati kulunud kaaned, puudub pildil olev ümbrispaber, raamatukogu ja sealt mahakandmise templid sees, sisu olemas ja korralik
Mõõdud: 134 × 223 mm
Suurus: tavaformaadis kõvade kaantega raamat
Sisu:
#T192# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 190
Kolmel korral saabub inglise kooliõpetaja George L. Mallory koos mõttekaaslastest meekonnaga maailma kõrgeima mäetipu jalamile. Kuid Himaalaja peatab ka ta kolmanda Everesti vallutamise katse, ning selle kangelane jääb mäel kadunuks.
1999. a leitakse Mount Everesti nõlvalt Mallory surnukehe. Tema vaim, mis on juba seitsekümmend viis aastat lehvinud Mount Everesti tipu ümbruses, vapustab nüüd taas kord tasase maailma inimesi.
Sellest, kuidas sündis see vaimustus kõigi mägironijate graali vastu, meeletu tung selle poole, mis viis ta ka hukkumisele, jutustab Mallory ise: Reinhold Messner tsiteerib ta kirju ja aruandeid. Selle raamatuga tõestab autor, kes oli esimene Mount Everestile tõusja.
Ta rekonstrueerib Mallory kukkumise ja surma loo, selgitab, kuidas kootakse kangelaseeposeid ja miks ainult Mallory kõlbab müüdiks; sest kangelasena kuulub Mallory kõigile, kuna ta koondab endasse meie kõigi lootused, muutub meie kõigi esindajaks.
Reinhold Messner, kes tunneb maailma kõrgeimat mäge ja selle ajalugu paremini kui keegi teine, seab Mallory varsti saja-aastaseks saava, maailma katusel lavastunud näitemängu keskmesse. Tema jälgedeajamine annab meile kätte Everesti mõistatuse vastuse.
Ühestki teisest mägironijast pole nii palju kirjutatud, ükski neist pole nii mõistatuslik kui George L. Mallory. Alles nüüd, ta surnukeha leidmise järel on muutunud mõistetavaks ka tema surm, on selgunud 1924. aastal Everestil asetleidnud tragöödia.
Hind:
6,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Anton Hansen Tammsaare, Jutustused II,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 4,00 eurot
Anton Hansen Tammsaare; koostanud: Eerik Teder, Jutustused (1. osa),
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 5,00 eurot
Anton Tammsaare, Kõrboja peremees,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1958, hind: 7,00 eurot
Anton Hansen Tammsaare, Elu ja armastus,
Eesti Raamat, 1966, hind: 8,00 eurot
Anton Tammsaare, Tõde ja õigus IV,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1956, hind: 7,00 eurot
Veera Saar, Ukuaru,
Eesti Raamat, 1976, hind: 5,00 eurot
Anton Hansen Tammsaare, Ma armastasin sakslast. Romaan,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1964, hind: 4,00 eurot
Victor Hugo, Hüljatud I-III,
Eesti Raamat, 1980, hind: 12,00 eurot
Anton Tammsaare, Tõde ja õigus III,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1954, hind: 5,00 eurot
Viivi Luik, Ajaloo ilu,
Eesti Raamat, 1991, hind: 4,00 eurot
Ilukirjandus all on 22544 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!