Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Lehman BrothersAutor(id): Stefano Massini
Kujundaja: Mari Kaljuste
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2021
Originaalkeel: itaalia keel
Tõlkija: Margus Alver
ISBN: 9789985351826
Lehekülgi: 424
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 210x143
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
Stefano Massini loo keskmes on kolm venda – Hajum, Mendel ja Maier Lehmann, kes 19. sajandi keskel üksteise järel Saksamaalt Ameerikasse rändavad ning seal äri ajama hakkavad. Uuel kodumaal saavad nende nimedeks Henry, Emanuel ja Mayer Lehman. 1850. aastal asutavad nad ettevõtte Lehman Brothers.
Eepiline teos jälgib vendade Lehmanite karjääri, juudi traditsioone austavat pereelu ning panga käekäiku läbi pooleteise sajandi, taustal Ameerika kapitalistliku majanduse ülesehitus ja õitseng.
Lehman Brothers Holdings Inc. kujunes ülemaailmse haardega finantsettevõtteks, suuruselt neljandaks pangaks Ameerikas. 2008. aastal läks Lehman Brothers pankrotti. Seda peetakse järgnenud ülemaailmse majanduskriisi üheks peamiseks vallandajaks.
Teatrilavale jõudis teos esmakordselt 2013. aastal prantsuskeelses tõlkes Prantsusmaal, seejärel Itaalias Milanos. 2018. aastal järgnes esietendus Londonis ja 2020. aastal jõudis näidend ka Broadwayle. 9. septembril 2020 esietendus „Lehman Brothers“ Eesti Draamateatris, kus sellest lavastusest on saanud nii publiku kui ka kriitikute lemmik.
„Lehman Brothersi“ tõlkija Margus Alver pälvis selle tõlke eest 2021. aastal Eesti Teatriliidult Aleksander Kurtna nimelise tõlkeauhinna.
Auhind: Eesti TeatriliiduAleksander Kurtna tõlkeauhind 2021
Märksõnad:
Varrak
itaalia
ilukirjandus
värssromaanid
Hind:
20,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Bruno Schulz, Kaneelipoed,
Kultuurileht, 2014, hind: 2,00 eurot
Gabriel Carcía Márquez, Merehädalise jutustus,
Perioodika, 1991, hind: 3,00 eurot
Ismail Kadare, Loorikaravan,
Perioodika, 1993, hind: 3,00 eurot
Amos Oz, Kurja Nõu Mägi. Kaks jutustust,
Perioodika, 1993, hind: 2,50 eurot
Yasunari Kawabata, Lumine maa,
Perioodika, 1989, hind: 6,00 eurot
Hermynia Zur Mühlen, Lõpp ja algus. Raamat minu elust,
Perioodika, 1981, hind: 2,50 eurot
Ingmar Bergman, Stseenid ühest abielust (näidend),
Perioodika, 1978, hind: 4,00 eurot
Thomas Mann, Seadus,
Perioodika, 1975, hind: 4,00 eurot
Lao-zi, Daodejing. Kulgemise väe raamat,
Perioodika, 1979, hind: 8,00 eurot
Zdenek Jirotka, Saturnin,
Perioodika, 1961, hind: 6,50 eurot
Ilukirjandus all on 22845 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!