Teema: Memuaarid, elulooline kirjandus
Pealkiri:
Seitse tarkuse sammast IIAutor(id): Thomas Edward Lawrence
Kirjastus: Noor-Eesti
Linn: Tartu
Aasta: 1939
Originaalkeel: inglise keel
Lehekülgi: 343
Sari: Sõjakirjanduse seeria 2/5(10) 2
Seisukord: kohati kulunud ümbrispaber ja narmendavad lehtede servad, nimi sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 140 × 200 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Thomas Edward Lawrence, Oxfordi ülikooli ajaloolase haridusega inglane ehk Araabia Lawrence, oli kahe maailmasõja vahel muinasjutuliselt kuulus, teda nimetati maailma suurimaks seiklejaks, rändrüütliks ja ristisõdijaks. Araablased ütlesid Lawrence'i kohta:
«Tema on meie vend, meie sõber ja juht. Tema on üks meist... me austame teda väga ja imetleme tema julgust ja vahvust; me armastame teda, sest tema armastab meid. Me annaksime oma elu tema eest...
Öelge seda Inglismaal kõigile... Vaim, kellel pole võrdset...»
Oma Araabia sõjaretkega ei teeninud Lawrence ainsatki penni ja isegi raamatu eest saadud honorarid annetas ta heategevuseks. Nii kodumaised kui välismaised autasud saatis ta tagasi.
Käesolev teos on T. E. Lawrence'i jutustus oma elust ja tegevusest araablaste juhina.
Originaali pealkiri: Seven pillars of wisdom
Märksõnad:
araablased
ülestõusud
inglise
Türgi
1917-1920
ilukirjandus
mälestused
Sari: Sõjakirjanduse seeria. 2 ; nr. 5(10)
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Seitse tarkuse sammast II, Thomas Edward Lawrence, Noor-Eesti 1939Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Raamatud enne 1944-ndat aastat alla viimati lisatud:
Johan Pitka, Minu mälestused III,
Laevandus, 1939, hind: 14,00 eurot
kokku seadnud M. Neumann, Sistematikaline eesti-inglise sõnaraamat / A systematical dictionary of the Estonian and English languages,
1924, hind: 7,00 eurot
Eesti X üldlaulupidu ja Eesti I muusikapidustused. 22. - 25. VI 1933 Tallinnas,
Eesti Lauljate Liit, 1933, hind: 9,00 eurot
Koostaja: Gunnar Press, Sporditähed 2024,
Menu Meedia, 2024, hind: 18,00 eurot
Rait Maruste, Kuritegelik subkultuur tätoveeringutes, žestides, slängis (õppevahend),
Tartu Riiklik Ülikool, 1988, hind: 12,00 eurot
Ants Piip, Tormine aasta. Ülevaade Eesti välispoliitika esiajast 1917.-1918. aastal dokumentides ja mälestusis,
Akadeemiline Kooperatiiv, 1934, hind: 20,00 eurot
M. Gross, J. Karlson = Kaarde, P. Kallit, F. Laja, J. Mägi, A. Mägiste, A. Muuga, A. Steinberg = Kivimäe, A. Vask. - Gross = Järvik. Toimetanud A. Steinberg, Põllumehe käsiraamat. IV osa. Loomakasvatus. I. Üldosa, veisekasvatus, piimandus,
Akadeemiline Põllumajanduslik Selts, 1934, hind: 15,00 eurot
Sven Hedin, Polaarsõidud II. Kogust Poolusest pooluseni,
Tallinna Eesti Kirjastus-Ühisus, 1924, hind: 5,00 eurot
Manfred von Richthofen, Punane lahingulendur,
Noor-Eesti, 1943, hind: 6,00 eurot
Friedrich von Schiller, Wilhelm Tell. Näidend viies vaatuses,
Eesti Kirjanduse Seltsi Koolikirjanduse-toimkonna kirjastus, 1924, hind: 4,50 eurot
Raamatud enne 1944-ndat aastat all on 5170 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!