Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Ilo ja elu. Valitud artikleid 2005–2021Autor(id): Tiit Hennoste
Kujundaja: Asko Künnap
Kirjastus: Tartu Ülikooli Kirjastus
Linn: Tartu
Aasta: 2022
Originaalkeel:
ISBN: 9789916270493
Lehekülgi: 386
Sari: Studia litteraria Estonica 23
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 240x140
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 280
See raamat kõneleb eesti kirjanduse moderniseerumisest ning eestlase eurooplaseks saamisest läbi 20. sajandi. Raamatu keskmes on kirjandusmanifestid, kirjanduslikud programmid, kirjanduslood, kirjandusõpikud jms, mille abil kirjutajad soovivad vallutada ja hoida kirjanduselus kirjanduslikku võimu.
Raamat koosneb kuueteistkümne aasta jooksul (2005–2021) kirjutatud kahekümnest artiklist ja esseest, mida ühendavad n-ö perekondlikud sidemed. Tekste läbivad kesksed vastandused ja probleemid, mis on põhjustanud eesti kirjanduses vaidlusi läbi 20. sajandi, tuumaks vaidlus rahvusliku ja individualistliku lähenemise ning eetika- ja esteetikakesksuse ehk elu ja ilo vahel.
Tiit Hennoste on uurinud eesti modernistlikku ja avangardkirjandust, kirjandusmanifeste ning eesti kirjandusuurimise ajalugu. Temalt on varem ilmunud artiklikogu „Eurooplaseks saamine. Kõrvalkäija altkulmupilk“ (2003) ja monograafia „Eesti kirjanduslik avangard 20. sajandi algul. Hüpped modernismi poole I.“ (2016).
Märksõnad:
Tartu Ülikooli kirjastus
Studia litteraria Estonica
kirjandusteadus
eesti
esseed
artiklikogumikud
Hind:
16,00 EURTeema
Keel ja kirjandus alla viimati lisatud:
Oskar Luts; eessõna: Juhan Peegel; Eesti Kirjandusmuuseum, Litteraria 9. Oskar Luts. Viimane päevik 1944-1952. Eesti kirjandusloo allikmaterjale,
Virgela, 1996, hind: 4,00 eurot
Oskar Luts; koostanud ja kommenteerinud Meelik Kahu; Eesti Kirjandusmuuseum, Oskar Lutsu päevikud aastaist 1915-1916 (I) ja 1917-1919 (II). Litteraria 7,
Vanemuise Selts, 1996, hind: 4,00 eurot
Ruum, kotus ja kotussõnimeq,
Võro Instituut, 2011, hind: 7,00 eurot
Väikuq keeleq mitmõkeelitsen ütiskunnan,
Võro Instituut, 2010, hind: 7,00 eurot
Reiner Brockmann. Koostanud ja toimetanud Endel Priidel, Reiner Brockmanni teosed / Peinepoy Bpokmannoy пoihmata / Reineri Brockmanni opera / Reiner Brockmanns Werke,
Ilmamaa, 2000, hind: 25,00 eurot
Kaider Vardja, Merike Vardja, Kivikillud,
Koolibri, 2007, hind: 5,00 eurot
E. Markvart, Veaohtlikud häälikud ja tähed 2. osa,
Kabral, 1995, hind: 4,50 eurot
Sirje Mäearu; toimetanud Argo Mund, Valik rektsioone,
Keelehooldekeskus, 2011, hind: 6,00 eurot
Felice Vinci, Homerose eeposte Läänemere päritolu. Ilias, Odüsseia ja müüdiränne,
Olion, 2008, hind: 35,00 eurot
Tõnu Tender, Mitmekeelsus Eestis Euroopa Liidu mitmekeelsuse ideaali taustal,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2010, hind: 8,00 eurot
Keel ja kirjandus all on 1356 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!