Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Sylvestre Bonnard'i roim. Punane liiliaAutor(id): Anatole France
Kujundaja: Aleksander Koemets
Kirjastus: Eesti raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1968
Originaalkeel: prantsuse keel
Tõlkija: Aita (Justa) Kurfeldt
Lehekülgi: 464
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 135 × 207 mm
Suurus: tavaformaadis kõvade kaante ja ümbrispaberiga
Sisu:
#T091# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 187
Romaaniga ''Sylvestre Bonnard'i roim''astus kirjanik teele, mis jäi talle iseloomulikuks kogu loomeea vältel. Akadeemik Sylvestre Bonnard on esimene humanistihingega teadusemees France'i tegelaste galeriis. Õpetlase kuju esineb hiljem korduvalt tema teostes, varieerudes vastavalt temaatikale, väljendades kitsamalt või laiemalt autori eluvaateid.
''Sylvestre Bonnard'i roimas'' valitseb paradoks, alates juba pealkirjast. Päästes tütarlast alatute inimeste küüsist, osutub üdini aus ning humaanne teadlane roimariks; needsamad seadused, mille vastu ta formaalselt eksis, ei takista aga kaitsetu alaealise paljaksriisumist ega tema kuritahtlikku ekspluateerimist. Õigluse ja seaduslikkuse vastuoksuse esiletoomine tähendab kodanliku õiguse ja moraali hukkamõistmist. Sotsiaalsete nähtuste paradoksaalsuse avastamine ning pahede taunimine saab France'ile sellest romaanist peale üldse iseloomulikuks.
1894. aastal ilmus romaan ''Punane liilia'', mille kirjutamise kavatsus küpses France'il aasta varem tehtud Itaalia-reisi tulemusena. France'i reisikaaslaseks oli tema intiimsõbratar pr. de Caillavet, kes täitis ka kirjaniku sekretäri ülesandeid. Teda peetaksegi romaani inspireerijaks, ühtlasi ka mõnel määral Thérèse Martin-Bellème'i prototüübiks. Oma sügavalt läbituntud armastuspsühholoogilise ainestikuga erineb see romaan France'i teoste tavalisest laadist.
''Punane liilia'' saavutas laialdase tunnustuse lemberomaanina, täpsemalt: seda võeti kui seltskonnaromaani, mille kitsamaks teemaks on sõgedast kiivusest johtuv armastustragöödia.
Hind:
5,00 EURTeema
Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:
Robert Merle, Kaitstud mehed,
PAF, hind: 4,50 eurot
Guy de Maupassant, Pierre ja Jean. Europeia sari,
Perioodika, 1992, hind: 5,00 eurot
Albert Camus, Sisyphose müüt,
Eesti Raamat, 1989, hind: 6,50 eurot
Ernest Hemingway, Ja päike tõuseb. Eesti Päevalehe romaaniklassika,
Mediasat Group, Eesti Päevalehe AS, 2007, hind: 13,00 eurot
Alan Marshall, Ma suudan hüpata üle lompide,
Eesti Raamat, 1990, hind: 7,00 eurot
Alice Feeney, Mõnikord ma valetan,
Eesti Raamat, 2019, hind: 14,00 eurot
Vilis Lacis, Zitarite perekond I-II,
Eesti Raamat, 1987, hind: 7,00 eurot
Friedrich Dürrenmatt, Kreeklane otsib kreeklannat,
Eesti Raamat, 1969, hind: 4,00 eurot
Mihhail Saltõkov-Štšedrin, Ühe linna ajalugu,
Eesti Raamat, 1980, hind: 6,00 eurot
James Baldwin, Giovanni tuba. Europeia sari,
Perioodika, 1993, hind: 6,00 eurot
Ilukirjandus: väliskirjandus all on 7175 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!