Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
MerevaigutubaAutor(id): Catherine Scott-Clark ja Adrian Levy
Kirjastus: Tänapäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2007
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Riina Jesmin
ISBN: 9789985624890
Lehekülgi: 400
Seisukord: korralik raamat
Mõõdud: 150 × 220 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Merevaigutuba oli inimkonna suurimaid aardeid. Selle tellis 1701. aastal Preisimaa kuningas Friedrich I, kuid peenelt töödeldud suured, kullast palju kallimad paneelid saadeti 1717. aastal kingituseks Venemaa tsaarile Peeter Suurele.
Venemaa hiilguse sümbol Merevaigutuba jäi Tsarskoje Selosse peaaegu kahesajaks aastaks. Kui natsiarmee 1941. aastal Nõukogude Liitu tungis, Merevaigutuba peideti. Kuid see leiti üles, pakiti kastidesse ja viidi Balti mere äärde Königsbergi. Sestpeale pole Merevaigutuba enam nähtud.
Merevaigutoa otsingud viisid raamatu autorid Catherine Scott-Clark ja Adrian Levy Ida-Euroopasse ning luure ja vastuluure ohtlikku maailma. Peterburi ja Berliini arhiividest, seni nägemata päevikutest, kirjadest, salastatud ettekannetest toovad nad päevavalgele jahmatava ning hoolikalt varjatud tõe.
Originaali pealkiri The amber room. Eesti keeles
Märksõnad
Merevaigutuba
tarbekunst
merevaik
kunstiteosed
šedöövrid
kadumine
kunstiröövid
Teine maailmasõda, 1939-1945
ekspeditsioonid
uuringud
lähiajalugu
luureteenistused
vastuluure
Kaliningrad
Saksamaa
NSV Liit
dokumentaalkirjandus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Merevaigutuba, Catherine Scott-Clark ja Adrian Levy, Tänapäev 2007Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Esseistika, dokumentalistika alla viimati lisatud:
Jaan Oks; Koostanud: Hando Runnel; Toimetanud: Endel Priidel, Orjapojad. Artiklid, esseed, kirjad,
Ilmamaa, 2004, hind: 6,00 eurot
Paul Tammert; toimetanud ja kujundanud Marje Tammert, Kolm valitsuskultuuri ja Eesti tulevik. Essee,
Aimwell, 2007, hind: 4,00 eurot
Pierre Bourdieu, Visandusi eneseanalüüsiks,
Tänapäev, 2008, hind: 30,00 eurot
Mati Erelt, Karin Hallas, Priit Hõbemägi, Ando Keskküla, Peter Lõhmus, Toivo Maimets, Peep Pruks, Mart Raukas, Rein Ruutsoo, Peeter Saari, Martin Zobel, Peeter Tulviste, Jaan Undusk, Mati Unt, Linnar Viik; koostanud: Barbi Pilvre, Mõjukad mõtlejad. Eesti Ekspressi esseekogumik,
Eesti Ekspressi Kirjastus, 2001, hind: 5,00 eurot
Koostanud: Enn Kasak ja Anne Kull, Kuradi tark jumala loll,
Eesti Päevaleht, 2006, hind: 13,00 eurot
Juhan Luiga; Koostanud: Hando Runnel, Hingejõu ilmed,
Ilmamaa, 1996, hind: 5,00 eurot
Pierre Haski, Hiina veri. Kui vaikus tapab,
Sinisukk, 2006, hind: 5,00 eurot
Oleg Samorodni, Propaganda hääletoru. Balti Esimese Kanali poliitiliste illusioonide maailm,
2015, hind: 6,00 eurot
Arthur Marwick; toimetanud Linda Ruud, Ilu läbi aegade,
Kunst, 2008, hind: 7,00 eurot
Argo Ideon, THI. President Ilvese Kadrioru aastad 2006–2016,
Hea Lugu, 2016, hind: 7,00 eurot
Esseistika, dokumentalistika all on 684 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!