Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Kirjad Moskvast. Lilian Semperi kirjavahetus vanemategaAutor(id): Ene Kuljus
Kujundaja: Kadi Pajupuu
Kirjastus: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Linn:
Aasta: 2017
Originaalkeel:
ISBN: 9789949949953
Lehekülgi: 184
Sari: Elavik
Seisukord: pisut määrdunud kaaned, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 180x150
Suurus: tavaformaadist pisut väiksemas formaadis, pehmes köites raamat
Sisu:
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumil on valminud uus raamat arhiivitrükiste sarjas ELAVIK. Eesti armastatud klaverikunstnik Lilian Semper (1933, Tartu – 2007, Tallinn) tegutses klaveripedagoogina Tallinna Muusikakeskkooli ja töötas pikka aega professorina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Suurt tunnustust leidis tema enda interpreeditöö nii kodu kui välismaal, teda hinnati ka kui suurepärast ansamblipartnerit.
Liliani haridustee jätkus peale Tallinna Riikliku Konservatooriumi lõpetamist Moskva Konservatooriumi aspirantuuris. Lilian Semperi kirjavahetus oma vanemate, tunnustatud muusikateadlase Aurora Semperi ja kirjaniku Johannes Semperiga annab meile suurepärase võimaluse tutvuda Moskva Konservatooriumi õppesüsteemi, õppejõudude ja suurlinna rikkaliku kontserdieluga.
Liliani kirju kannab peen kunstitaju, pühendumus muusikale ja särav huumor.
Kirjavahetus tütre ja vanemate vahel annab eredalt edasi ka ajastut, nagu see oli Nõukogude Liidus ja okupeeritud Eestis. Lilian Semperi mõttepärand väärib, et tema isiku juurde ka tänapäeval tagasi pöörduda.
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi raamatusari ELAVIK põhineb muuseumi kogudes olevatel ajaloolistel arhiivmaterjalidel – mälestused, kirjavahetused, päevikud, avaldamata artiklid, reisikirjeldused, fotod, joonistused ja muu huvitav. Need raamatud pakuvad lugejale kõige autentsemal allikal põhinevat muusika- ja teatrilugu.
Hind:
18,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Rein Taagepera; toimetanud Kristina Lepist, Mare ja mina. Mälestusi 1960-1970,
Ekspress Meedia, 2017, hind: 9,00 eurot
Consuelo de Saint-Exupéry, Roosi mälestused,
Kunst, 2001, hind: 10,00 eurot
Vincent Schiavelli. Toimetaja Riina Reinsalu, Palju ilusaid asju. Lugusid ja retsepte Polizzi Generosast,
Pegasus, 2008, hind: 16,00 eurot
Andres Pulver, Põrgu katlakütja,
Tammerraamat, 2018, hind: 23,00 eurot
J. Randy Taraborrelli, Grace Kelly ja vürst Rainier. Muinasloo telgitagused,
Kunst, 2005, hind: 7,00 eurot
Herman Vesker, Kaardile kandmata. Mälestused,
SE & JS, 2004, hind: 4,00 eurot
J. E. Sainio, Põhja Pojad Eestis Mälestusi soomlaste osalemisest Eesti Vabadussõjas,
Viljandimaa Muinsuskaitse Ühendus, 2001, hind: 6,00 eurot
Bodil Wamberg, Christian IV (1577-1648). Mõjutatud mees,
Kunst, 1997, hind: 5,00 eurot
Heino Kiik, Ei sure kirjanik. 1976-1979,
Ilmamaa, 2014, hind: 6,00 eurot
Heino Kiik, Vabanemise rõõmud,
Heino Kiik, 2007, hind: 4,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4624 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!