Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Ühe eluaja tuhandest päevastAutor(id): Jaan Laas
Kirjastus: Vabamees
Linn: Tallinn
Aasta: 2025
Originaalkeel:
ISBN: 9789916924716
Lehekülgi: 264
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x148
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Kruusaaugu ühe serva alla oli küüditamissuve algusajal uuristatud „maa sügavusse suunduv“ peidukoobas. Pererahvas teadis selle asukohta ja pidi hädaohu korral märkamatult peidupaika pagema. Ühel juulikuu õhtupoolikul hakkas külavaheteelt kostma mootorimüra. Seda kuulis hästi ka kolmeaastane Jannu – poiss sai aru, et on aeg pageda peidukoopasse, kuid üle õue joosta enam ei saanud: seda võidi märgata! Nii puges ta karjaköögi uksest sisse ja peitis end ruumi nurgas püsti olevate laudade taha. Õige varsti jõudis kummaline mootoripõrin juba taluõuele. „Noh, nüüd on nad siis kohal, need võõrad äraviijad onud,“ mõtles Jannu ning püüdis olla nii väike, kui vaid sai. Seepeale kuulis ta õuelt ja hoonete ümbrusest oma nime hüütavat, kord ligemalt, kord kaugemalt. Lõpuks jäi kõik täiesti vaikseks ... Nende mälestuste ja eluepisoodide üleskirjutaja seniseks eluajaks tuleb kokku ümmarguselt 32 000 päeva. Raamatusse on lähema vaatluse ja mõningase kirjelduse alla jõudnud neist umbes 1000. „Ühe eluaja“ lugu – tagasivaade punavene terrori käigus purustatud ning laiali puistatud eesti perekonna elukäigule – ulatub pea läbi kahe sajandi. Autor vaatleb ka inimeste elu suunavaid ja vormivaid n-ö suure ajaloo sündmusi, globaalsete jõudude põrkumisi ning üksikisikute nõutuid ja abituid katseid neid sündmusi kuidagi mõjutada, end nende eest kaitsta või siis nendest kuidagi kõrvale hoida.
Märksõnad:
Talvela OÜ
biograafiad
kodulugu
mälestused
poliitika
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Ühe eluaja tuhandest päevast, Jaan Laas, Vabamees 2025Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Rein Taagepera; toimetanud Kristina Lepist, Mare ja mina. Mälestusi 1960-1970,
Ekspress Meedia, 2017, hind: 9,00 eurot
Consuelo de Saint-Exupéry, Roosi mälestused,
Kunst, 2001, hind: 10,00 eurot
Vincent Schiavelli. Toimetaja Riina Reinsalu, Palju ilusaid asju. Lugusid ja retsepte Polizzi Generosast,
Pegasus, 2008, hind: 16,00 eurot
Andres Pulver, Põrgu katlakütja,
Tammerraamat, 2018, hind: 23,00 eurot
J. Randy Taraborrelli, Grace Kelly ja vürst Rainier. Muinasloo telgitagused,
Kunst, 2005, hind: 7,00 eurot
Herman Vesker, Kaardile kandmata. Mälestused,
SE & JS, 2004, hind: 4,00 eurot
J. E. Sainio, Põhja Pojad Eestis Mälestusi soomlaste osalemisest Eesti Vabadussõjas,
Viljandimaa Muinsuskaitse Ühendus, 2001, hind: 6,00 eurot
Bodil Wamberg, Christian IV (1577-1648). Mõjutatud mees,
Kunst, 1997, hind: 5,00 eurot
Heino Kiik, Ei sure kirjanik. 1976-1979,
Ilmamaa, 2014, hind: 6,00 eurot
Heino Kiik, Vabanemise rõõmud,
Heino Kiik, 2007, hind: 4,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4624 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!