Teema: Kunstiajalugu
Pealkiri:
Kolme Eestimaa kunstniku rännuaastadAutor(id): Leopold Pezold
Kujundaja: Tiiu Allikvee
Kirjastus: Kunst
Linn: Tallinn
Aasta: 1994
Originaalkeel: saksa keel
Tõlkija: Anne Lõugas
ISBN: 5899200839
Lehekülgi: 144
Seisukord: ülekiletatud ja kohati kulunud kaaned, raamatukogust kustutatud eksemplar, sisu olemas ja loetav (pildil teine eksemplar)
Mõõdud: 142 × 217 mm
Suurus: tavaformaat, kõva köide
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 3-5 PÄEVA JOOKSUL. 226
1810-ndad aastad.
Läbi Saksamaa ja Austria rändavad Itaalia poole kolm noort kunstiõppurit Eestimaalt –
Gustav Hippius,
Otto Ignatius,
August Pezold.
Nad liiguvad peamiselt jala, vahepeal õpivad ja vaatavad kunsti, joonistavad, peavad reisipäevikut. Roomas liituvad nad sealse saksa kolooniaga ning suhtlevad tihedasti natsareenide kunstnikerühmitusega. Vaatamata majanduslikule kitsikusele naudivad nad elu, noorust ja kunsti.
Need 7 rännuaastat on kauneim aeg kolme kunstniku elus, millest hiljem teeb päevikute põhjal kokkuvõtte A. Pezoldi poeg. Too avaldab selle aastail 1889-1890.
See sajanditetagune kirjutis pakub palju uut ka meieaegsele lugejale – või siis meenutab juba ammu unustatut.
Originaali pealkiri: Aus den Wanderjahren dreier estländischer Maler
Märksõnad:
maalikunstnikud
graafikud
maalikunst
baltisaksa
biograafiad
Hind:
7,00 EURTeema
Kunstiajalugu alla viimati lisatud:
Anne Ruussaar. Toimetanud: Anu Lepp, Võsaklaasist kristallini. Eesti klaasitööstused ja -disain 1920.-1930. aastatel,
Eesti Ajaloomuuseum, 2006, hind: 80,00 eurot
Koostanud Aleksandra Murre, Eesti ikoonikunst. Искусство иконы Эстонии. Iskustvo ikonõ Estoni. Estonian Icon Painting,
Eesti Kunstimuuseum, 2011, hind: 17,00 eurot
Erwin Panofsky. Toimetanud: Anneli Randla, Gooti arhitektuur ja skolastika. Uurimus kunsti, filosoofia ja religiooni analoogiast keskajal,
TLÜ kirjastus, 2013, hind: 17,00 eurot
Narratiivsus piltides: Eesti 00 aastate autorikoomiks II,
Haus Galerii, 2009, hind: 10,00 eurot
Pia Ehasalu, Juta Keevallik, Rein Loodus, Eesti kunsti ajaraamat 1523-1944,
Teaduste Akadeemia Kirjastus, 2002, hind: 16,00 eurot
Roberto Carvalho de Magalhães, Väike raamat suurest kunstist. Lääne maalikunst esiajaloost postimpressionismini,
Sinisukk, 2005, hind: 20,00 eurot
Evi Pihlak, Nikolai Triik (1884-1940),
Kunst, 1969, hind: 14,00 eurot
Peeter Mudist. Peeter Mudisti käsikirjade põhjal kokku seadnud Rein Tootmaa ; toimetanud Leelo Laurits, Avaldatud Mudist. Ratsukäik,
Hilana, 2002, hind: 16,00 eurot
Kaljo Põllu, Igavene tagasitulek. Kaljukunstist kogu maailmas,
Ilmamaa, 2012, hind: 9,00 eurot
koostanud ja toimetanud Tiia Kõnnussaar, Külli Trummal; ingliskeelsete artiklite toimetaja Tiina Ann Kirss, Värv ja vabadus. Hommage à Kaja Kärner ja Heldur Viires,
Konrad Mägi Ateljee Selts, 2018, hind: 25,00 eurot
Kunstiajalugu all on 321 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!