Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
George Sand ja Frederic Chopin. Vastandite kirgAutor(id): Pierre Brunel
Kujundaja: Tiina Sildre
Kirjastus: Olion
Linn: Tallinn
Aasta: 2001
Originaalkeel: prantsuse keel
Tõlkija: Kaja Riesen
ISBN: 9985662512
Lehekülgi: 144
Seisukord: kaaned kohati kulunud, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega
Mõõdud: 140 × 211 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
#T286#
George Sand ja Frederic Chopin kohtuvad Franz Liszti juures peoõhtul ning neid tõmbab teineteise poole vastastikune uudishimu. Frederic Chopin mõtleb: «Kas see on tõesti naine?» Georges Sand usaldab ühele sõbrannale: «Kas see härra Chopin on tütarlaps?»
Kohtumisest sünnib kirg tihtipeale meesterõivaid kandva, seltskonnas meelsasti piipu suitsetava naise ja argliku, tagasihoidliku kuid geniaalse mehe vahel. See on tormiline kirg, mis põimib ja rebib katki sidemeid, sest mõlemad osalised nõuavad vabadust ja seisavad selle eest. Mitme aasta jooksul on Sandi ja Chopini salajane suhe nagu patune ema-poja vahekord. Naine imetleb muusiku erakordset annet ning naudib tema haprust. Mees tunnustab kirjaniku mõttesuurust ja loovat vaimu. Kuid pole armastust ilma tüdimuse ja vimmata - sellest annab tunnistust ka see suhe, kus enam kui kümne aasta vältel vaheldub rahu tunnetemölluga.
Originaali pealkiri: George Sand. Frédéric Chopin. La passion des contraires
Märksõnad:
Sand, George, pseud., 1804-1876
Chopin, Fryderyk, 1810-1849
prantsuse kirjanikud
poola heliloojad
paarisuhted
biograafiad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
George Sand ja Frederic Chopin. Vastandite kirg, Pierre Brunel, Olion 2001Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Mari Möldre, Eesriie avaneb. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 9,00 eurot
Erika Nivanka, Soome lahe kahel kaldal. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2010, hind: 11,00 eurot
Andres Tarand, Kiri ei põle ära. Päevaraamat 1980 - .... Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 7,50 eurot
Arnold Hinnom, Suur heitlus. Mälestusi rahvusväeosade ajast ja Vabadussõjast. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 5,00 eurot
Eduard Ole, Suurel maanteel I-II. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 12,00 eurot
Paul Pinna, Minu eluteater ja teatrielu 1884-1944. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2010, hind: 12,00 eurot
Karl Ast Rumor, Aegade sadestus I-III. Olusi, iseloomustusi, hinnanguid. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 10,00 eurot
Johan Kõpp, Mälestuste radadel I-IV. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 16,00 eurot
Elmar Salumaa, Tiib pandud aastaile õlale. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 15,00 eurot
Anton Jürgenstein. Isikunimede register: Jaan Isotamm, Minu mälestused. I-II. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2011, hind: 13,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4568 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!