Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
II Maailmasõda. Täpne ja näitlik teejuht välksõjast HiroshimaniAutor(id): Richard Holmes
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2010
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Rein Turu
ISBN: 9789985320921
Lehekülgi: 360
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 255 × 306 mm
Suurus: suures formaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 250
Selles mõjukas ja pilkupüüdvas teatmeteoses on toodud lugeja ette kõigi aegade kõige vapustavam konflikt, jälgitud selle käiku, strateegiat ja poliitilisi sündmusi ning kirjeldatud sõdurite ja tsiviilelanike läbielamisi. Paljud külma sõja ajal kirjutanud lääne autorid ei mõistnud idarinde pöördelist tähtsust, nii nagu Vene ajaloolased, kes kirjutasid oma “Suurest Isamaasõjast”, ei hinnanud õiglaselt lääneliitlaste jõupingutusi. Kuigi nüüdseks ei ole jäänud enam ükski II maailmasõja tahk läbi uurimata, ei ole just palju ülevaateteoseid, mida ei piiraks rahvuslik vaatenurk või lihtlugejale mõeldud raamatu maht ning mis oleks korralikult varustatud kaartide ja illustratsioonidega, nagu selline ajalugu olema peab.
Käesoleva raamatu üks voorusi on, et siin käsitletakse ühest küljest lugusid lahingutest ja operatsioonidest, teisest küljest aga võimaldab kujundus lugejal näha, kuidas need seonduvad eelmiste ja järgmiste sündmustega. Raamat hõlmab sündmusi, mis toimusid maal, merel ja õhus, ning räägib mitte ainult suurmeeste tegudest, vaid ka selles kõige koletumas sõjas osalenud tuhandete meeste ja naiste saavutustest ja vastupidavusest.
Hind:
30,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Hindrek Meri, Tagasivaateid veerevast vagunist. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 12,00 eurot
Jaan Ellen, Kuhu kõik nad jäid? 14. juuni 1941. 2. osa,
J. Ellen, 1995, hind: 5,00 eurot
Heino Gustavson, Kõige vanem elukutse,
Olion, 1991, hind: 4,00 eurot
Gordon L. Rottman, Berliini müür,
Koolibri, 2010, hind: 10,00 eurot
Frederick Taylor, Berliini müür. 13. august 1961 - 9. november 1989,
Pegasus, 2008, hind: 24,00 eurot
Koostanud Ants Hein, Eesti mõisad. Herrenhäuser in Estland. Estonian Manor Houses. 250 fotot aastaist 1860-1939,
Tänapäev, 2003, hind: 24,00 eurot
Toimetanud Jaak Hion ja Jüri Ojamaa, Aruanne Eesti NSV MN juures asuva RJK 2. osakonna agentuur - ja operatiivtöö kohta 1957. aastal. Aruanne Eesti NSV MN juures asuva RJK 4. osakonna agentuur- ja operatiivtöö kohta 1957. aastal,
Umara, 2002, hind: 4,50 eurot
Eesti Riigiarhiiv; koostanud ja sisuliselt toimetanud Jüri Ant; toimetanud Velly Roots, Kaks algust. Eesti Vabariik – 1920. ja 1990. aastad,
Umara, 1998, hind: 8,00 eurot
Koostanud Endel Veinpalu ja L. Veinpalu, Pärnu kuurort 150 (artiklite kogumik),
Valgus, 1988, hind: 4,00 eurot
Ain Mäesalu, Ago Pajur, Gvido Straube, Zigmantas Kiaupa, Geschichte des Baltikums,
Avita, 2002, hind: 12,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6187 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!