Teema: Ilukirjandus: eesti kirjandus
Pealkiri:
Armukadeduse lopergune nägu ja teisi jutteAutor(id): Ülar Ploom
Kirjastus: Kirimiri
Linn:
Aasta: 2020
Originaalkeel:
ISBN: 9789949989546
Lehekülgi: 112
Seisukord: normaalses korras raamat, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras (ümber köidetud)
Mõõdud: 206x130
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 173
Luuletaja, tõlkija, kirjandusteadlase ja õppejõuna tuntud Ülar Ploomi esimene proosakogu „Armukadeduse lopergune nägu“ sisaldab viimase seitsme aasta jooksul sündinud 18 novelli, juttu ja miniatuuri (nende hulgas Tuglase novelliauhinnale kandideerinud „Külaline“). Või õigupoolest on lood idanenud pikema aja jooksul, ajendatuna kogu elu käigus juhtunud ja meelde kripeldama jäänud asjadest, mis muidu asu ei annaks, kui neid jutuajamisega jutti ei ajaks. Autor paistab kirjutavat siis, kui ta teisiti ei saa. Kui ta aga juba kirjutama hakkab, siis ilmse naudinguga ja märki tabavalt. Muuseas vaimustab „Aedniku ja tüdruku“ jutus lugejat pelgalt tosinast omadussõnast koosnev mitmekesiselt liigendatud komplekslause!
Kuni aednik nõnda meeliskles, liugles too juba nii tuttavaks saanud tüdruk otseteed liiliate juurde. Aednik jälgis teda lummatult. Liiliad olid tema aia ilu. Kõrged kollased, purpursed, valged; keskmised oranžid, kirjud, valged; madalad roosad, täpilised, valged.
Ülar Ploom on pälvinud Betti Alveri debüüdiauhinna (2002) ja Juhan Liivi luuleauhinna (2005).
Märksõnad:
Kirimiri
eesti
ilukirjandus
jutud
Hind:
10,00 EUROtsing autori järgi:
Ülar Ploom, Porr ja Sorry,
Tuum, 2006, hind: 5,00 eurot
Ülar Ploom, Üks ja kogu. Sisse- ja väljavaateid viimasest viiest aastast,
Perioodika, 2002, hind: 5,00 eurot
Ülar Ploom, Juunist juunini,
Eesti Keele Sihtasutus, 2011, hind: 6,00 eurot
Eeva Park, Andres Ehin, Triin Soomets, Ülar Ploom, fs, Jan Kaus, Leelo Tungal, Kristiina Ehin, Jürgen Rooste, Doris Kareva, Karl Martin Sinijärv, Lauri Kitsnik, Kaamose kiuste,
Verb, 2004
Teema
Ilukirjandus: eesti kirjandus alla viimati lisatud:
Viivi Luik, Seitsmes rahukevad (romaan),
Tänapäev, 2000, hind: 12,00 eurot
Arved Viirlaid, Põhjatähe pojad,
Ilmamaa, 2010, hind: 4,50 eurot
Tuule Lind, Ühe elu killud,
Ersen, 2014, hind: 10,00 eurot
Andres Anvelt, Punane elavhõbe,
Eesti Päevaleht, 2007, hind: 7,00 eurot
Karl Ristikivi, Hingede öö,
Eesti Raamat, 1991, hind: 8,00 eurot
Paavo Matsin, Baeri laulud. Professor Paulus Fürchtegott von und zum Blut-Zwiebelfisch genannt Back,
Lepp ja Nagel, 2025, hind: 14,00 eurot
Ketlin Priilinn, Bertrande,
Tänapäev, 2009, hind: 5,00 eurot
Mihkel Raud, Sinine on sinu taevas,
Mustvalge, 2010, hind: 4,00 eurot
Valev Uibopuu, Markuse muutumised,
Eesti Raamat, 1997, hind: 3,00 eurot
Harry Käo-Tammsalu, Kolm kaunist suve enne suurt külma,
Faatum, 1999, hind: 3,00 eurot
Ilukirjandus: eesti kirjandus all on 4521 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!