Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Laevakaitsja päevikudAutor(id): Dmitri Pappel, Rain Kooli
Kirjastus: Post Factum
Linn:
Aasta: 2018
Originaalkeel:
ISBN: 9789949603824
Lehekülgi: 272
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 196x145
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
2013. aasta oktoobris sundis India piirivalvelaev endale alluma laeva Seaman Guard Ohio, mis kuulus piraatidevastast laevakaitseteenust pakkunud ettevõttele AdvanFort. Laeva pardal oli 35 meeskonnaliiget ja laevakaitsjat, kellest 14 olid Eesti kodanikud.
Mõni päev hiljem sai Tamil Nadu osariigis alguse enam kui neli aastat kestnud kohtuprotsess, mille vältel hoiti laeva pardal viibinuid vangistuses kokku kaks aastat ja neli kuud. Ülejäänud aja peeti eri riikide kodanikest laevakaitsjaid Indias kinni. Koju pääsesid mehed alles 2017. aasta detsembri alguses.
Käesolev raamat on esimene „laevakaitsjate saagast“ kirja pandud lugu, algusest lõpuni. Üks laevakaitsjatest oli mees nimega Dmitri Pappel, kes oma erakordsel teekonnal päevikut pidas. See on eelkõige tema lugu.
Ajakirjanik Rain Kooli abiga haaravaks raamatuks vormitud jutustus räägib piraatidevastasest võitlusest ja petturfirmast, kirevast ja kaootilisest Indiast, erinevate komberuumide põrkumisest ning inimelu haprusest. Vangipõlve kirjeldav päevik sisaldab nii teravaid tähelepanekuid, ränki olukirjeldusi, frustratsiooni kui ka pisarateni naerma panevat koomikat. Ennekõike aga räägib see raamat inimese võimest saatuse dramaatilistes keerdkäikudes muutuda ja leida arengutee ka kõige rängemates proovilepanekutes.
Dmitri Pappel on peale laevakaitsja ameti töötanud kaugsõiduautojuhi ja politseinikuna, tema hobide hulka kuuluvad jooga, fotograafia, joonistamine ja maalikunst.
Rain Kooli on soome-eestlasest ajakirjanik, Eesti Rahvusringhäälingu arvamustoimetaja ja saatejuht.
Post Factum
Hind:
21,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Olaf Prinits, Aeg õnne maitseda (mälestused),
Eesti Matemaatika Selts, 2000, hind: 1,00 eurot
koostanud ja toimetanud Leo Koobas, Dr. agr. Elmar Järvesoo prof. emer. elu ja töö. Põllumajandusteadlane ja kultuuritegelane 1909-1994,
Akadeemiline Põllumajanduse Selts, 2001, hind: 4,50 eurot
Andreas Oplatka, Lennart Meri. Virolle eletty elämä,
Tammi, 2007, hind: 15,00 eurot
Ene Rämmeld; Koostanud: Lea Arme, Cest la vie. Elu on selline,
Tänapäev, 2004, hind: 8,00 eurot
Holger Kaints, Mälestusi raamatutest,
Hea Lugu, 2017, hind: 15,00 eurot
Marcia Moody, Harry. Elulugu,
Kunst, 2015, hind: 5,00 eurot
Wolfgang Venohr, Friedrich II (1712-1786). Preisi kahepalgeline kuningas,
Kunst, 1999, hind: 40,00 eurot
Koostanud Voldemar Lindström, Õukonnata kuningas – intervjuukuningas. Urmas Ott Urmas Otist, Urmas Ott Urmas Otiga, Urmas Ott Urmas Otina, Urmas Ott Urmas Otile, Urmas Ott Urmas Otita. Urmas Oti arvamusi kogunud ja täiendanud Voldemar Lindström,
V. Lindström, 2009, hind: 9,00 eurot
Irving Stone, Elujanu. Jutustus Vincent van Goghist,
Kunst, 1968, hind: 7,00 eurot
Jaan Talts, Paavo Kivine, Tahtmine,
Eesti Raamat, 1982, hind: 6,50 eurot
Elulood, memuaarid all on 4447 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!