Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Tõed ja tõdemused. Sakste ja matside jalajäljed nelja sajandi arhiivitolmusAutor(id): Malle Salupere
Kirjastus: M. Salupere
Linn: Tartu
Aasta: 1998
Originaalkeel:
ISBN: 9985605624
Lehekülgi: 422
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 145 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 052
Selle kogumiku artiklid on tekkinud autori uudishimust senikasutamata arhiivitoimikute või senimärkimata trükiste vastu. Vahel aga tasub uuesti üle vaadata ka materjalid, mida peetakse ammendatuks. Keegi ei saa kunagi pretendeerida lõplikule tõele. Sellepärast on ajaloo kohta kirjutatut alati võimalik täiendada, mida alljärgnevas ongi püütud teha Eesti aja- ja kultuuriloo mõnede aspektide, isikute ja sündmuste osas. Põhiliselt on need artiklid ilmunud erinevates väljaannetes eesti, vene või saksa keeles viimase tosina aasta jooksul, kuid käesoleva raamatu jaoks oluliselt täiendatud. Mitmed artiklid (Bulgarinist, Georg Bockist, Tartu kirikutest, Mahtra sõjast) sisaldavad täiesti uut materjali.
Arhiivileiud ei tähenda üldjuhul seda, et keegi leidis kuskil nurgas midagi vedelemas. Tavaliselt on kõik materjalid kenasti arvel, neid kontrollitakse ja korrastatakse, aga neid nö. pole ära tuntud.
Mul on sellega mitmel korral õnne olnud, küllap tänu uudishimule. See on võimaldanud tuua käibesse senikasutamata arhiivimaterjale, täiendada seniseid teadmisi ning täpsustada paljusid asjaolusid või elulugusid (Roseni deklaratsioon, esimesed Schilleri monumendid, Timotheus Bock, Mihhail Lebedev, Kristjan Jaak Peterson, Lydia Koidula). Poolaaegsetest Tartu raeprotokollidest on leitud täiendust raamatukultuuri ajaloole ja avastatud seni ainsad Baltikumi nõiasabati kirjeldused.
Autor
baltisaksa, kultuuriajalugu, laulupeod, haridus, koolid
Hind:
13,00 EUROtsing autori järgi:
Malle Salupere, Tuhandeaastane Tartu. Nooruse ja heade mõtete linn,
TÜ Kirjastus, 2011, hind: 7,00 eurot
Malle Salupere, Tuhandeaastane Tartu. Nooruse ja heade mõtete linn,
Tartu Ülikooli kirjastus, 2004, hind: 6,00 eurot
Malle Salupere, Millenary Tartu. The city of youth and good ideas (Tuhandeaastane Tartu. Nooruse ja heade mõtete linn),
Tartu University Press, 2006, hind: 8,00 eurot
Malle Salupere, Tõed ja tõdemused. Sakste ja matside jalajäljed nelja sajandi arhiivitolmus,
M. Salupere, 1999, hind: 10,00 eurot
Malle Salupere, Postipapa,
Tänapäev, 2006, hind: 15,00 eurot
Malle Salupere, Kultuuriloolisi vaatlusi Tartu teljel,
Ilmamaa, 2012, hind: 27,00 eurot
Lydia Koidula; eessõna: Malle Salupere, Kosjaviinad ehk Kuidas Tapiku pere laulupidule sai. Näitemäng,
Postimees, 2020, hind: 13,00 eurot
Toimetanud Heli Laanekask, Inge Laurik ja Malle Salupere, Diarium. Johann Voldemar Jannseni Pärnu päevik. Der Pernauer Tagebuch von Johann Woldemar Jannsen,
Pärnu Muuseum, 2001, hind: 7,00 eurot
Malle Salupere, Koidula. Ajastu taustal, kaasteeliste keskel,
Tänapäev, 2017
Faddei Bulgarin; toimetaja Urmas Tõnisson; koostaja Malle Salupere, Kirjad Karlova mõisast,
Ilmamaa, 2019
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Eero Medijainen, Raudse eesriide lõimed: propaganda, avalik arvamus ja Baltikum 1939–1944,
SE&JS, 2018, hind: 7,00 eurot
koostajad Olev Liivik, Tõnis Liibek, Viimane peatükk: Baltisakslaste lahkumine Eestist 1939–1941. Das Letzte Kapitel. Die Umsiedlung der Deutschbalten 1939-1941,
Argo, 2019, hind: 25,00 eurot
Väino Rajangu, Admiraliteedist pöördsillani,
Kommertsteave, 2021, hind: 21,00 eurot
Ene-Margit Tiit, Eesti rahvastiku 100 aastat,
Post Factum, 2018, hind: 15,00 eurot
Märt Ibrus, Eesti spordi 100 aastat,
Post Factum, 2019, hind: 15,00 eurot
Vello Mäeots, RAMipalavik. Rammipoiste purj(u)etamisi laulumere lainetel,
2011, hind: 8,00 eurot
Koostanud Valev Kaska; toimetas Kerstin Käärik ; eessõna: Trivimi Velliste, Võrumaa kooliõpilaste vastupanuvõitlus 1944-1950. Kommunism võrdub natsismiga ning sirp ja vasar haakristiga,
V. Kaska, 2008, hind: 16,00 eurot
Anto Raukas, Kõik on võrdsed, aga mõned on võrdsemad...,
Võlanõudjate Kirjastusgrupp, 1999, hind: 5,00 eurot
Anto Raukas, Kõik on võrdsed, aga mõned on võrdsemad...,
Võlanõudjate Kirjastusgrupp, 1999, hind: 9,00 eurot
Lauri Vahtre, Eesti rahva lugu,
Ilo, 2005, hind: 8,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3422 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!