Teema: Meditsiin, tervishoid
Pealkiri:
Naha päikesekahjustusedAutor(id): Sirje Kaur
Kirjastus: Atlex
Linn: Tartu
Aasta: 1999
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9985863623
Lehekülgi: 160
Seisukord: normaalses korras raamat, sisu kohati alla joonitud
Mõõdud: 147 × 205 mm
Suurus: tavaformaadis ja pehmete kaantega raamat
Sisu:
Raamat käsitleb meditsiinivaldkonda, mis on oluline nii dermatoloogidele, onkoloogidele kui ka üldarstidele. Raamatu esimeses alajaotuses tutvustatakse ultraviolettkiirguse (UVK) erinevate lainepikkuste toimet normaalsesse nahasse ning jägnevaid füsioloogilisi ja patoloogilisi protsesse. Peatükist selgub, et terve inimese naha adaptiivsed mehhanismid UVK-le on üllatavalt mitmekesised. Võimalus UVK-st indutseeritud haiguste kujunemiseks tekib koos ülemäärase ekspositsiooniga või seoses genotüübi eripäraga, näiteks naha I fototüübi korral.
Teine osa, mis käsitleb fotodermatoose, algab idiopaatiliste ja geneetiliste fotodermatooside kirjeldusega. Edasi tutvustatakse fotosensitiivsusreaktsioone, enamlevinud dermatoose, millele võib kasneda fotosensitiivsus (psoriaas, akne, erütematoosluupus jt.) ning degeneratiivseid ja neoplastilisi nahamuutusi.
Raamatu kolmandas osas iseloomustatakse füüsikalisi ja keemilisi päikeseblokaatoreid, näidustusi nende kasutamiseks ja võimalikke kõrvaltoimeid. Et päikesekaitsekreemid kuuluvad ravimite hulka, peaksid arstid neid tundma ning oskama vajaduse korral soovitada.
Märkused:
Bibliograafia lk. 149-156
Märksõnad:
päikesekiirgus
nahahaigused
nahareaktsioonid
nahakaitsekreemid
nahk (anat.)
ultraviolettkiirgus
päikesepõletus
päevitamine
nahakahjustused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Naha päikesekahjustused, Sirje Kaur, Atlex 1999Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Meditsiin, tervishoid alla viimati lisatud:
Joe Armstrong, Mehe tervis,
Tänapäev, 2000, hind: 3,00 eurot
Sirje Kaur ja Helgi Silm, Allergilised nahahaigused. Käsiraamat arstidele ja üliõpilastele,
Tartu Ülikool, 1996, hind: 9,00 eurot
Adik Levin, Viktor Kagan, Laps, perekond ja meditsiin,
Tea, 2000, hind: 3,00 eurot
Margareete Otter, Arsti- ja rohuteaduse ajaloost,
Margareete Otter, 1995, hind: 5,00 eurot
Rosalie Kaufman, Daniel Myerson, Didi Fujita, Jah, Sa suudad! Kaalujälgijate rühmajuht jagab teiega 22 aasta tõekspidamisi, innustust ja nõuandeid,
Ersen, 2000, hind: 5,00 eurot
Tiina Annamaa, Kaja Julge, Maire Vasar, Allergia ja toit,
AS Ajakirjade Kirjastus, 2004, hind: 4,00 eurot
Aili Paju, Sootaimed. Maaema ravimid,
Maalehe Raamat, 1999, hind: 6,00 eurot
Ülle Hõbemägi, Söö ja sära. Tervisest ja toitumisest naistele 40+,
Pegasus, 2014, hind: 24,00 eurot
Katrin Sak, Toit ja vähk. Elule aastaid, aastatele elu,
Ühinenud Ajakirjad AS, 2013, hind: 21,00 eurot
Mall Värva, Meie ravimtaimed. Teejuht 310 Eestis kasvava ravimtaime juurde,
Elmatar, 2004, hind: 26,00 eurot
Meditsiin, tervishoid all on 3186 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!