Teema: Ilukirjandus: eesti kirjandus
Pealkiri:
Mäeküla piimameesAutor(id): Eduard Vilde
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1974
Originaalkeel:
Lehekülgi: 156
Seisukord: kaaned kohati kulunud, kaante ja lehtede servad pisut määrdunud, sisu olemas ning loetav, ümbrispaber puudu, pildil teine eksemplar
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T072# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.
Vilde parimaks teoseks peetav «Mäeküla piimamees» (1916) on jutustus vaesest talupojast Tõnust, tema iseteadvast naisest Marist ja rikkast mõisahärrast. See on lugu kokkulepetest, iseendaga toimetulekust, väärikusest, mõtlematuse hukatusest ja saatuslikust armukolmnurgast. Raamatu lugemise teevad nauditavaks Vilde kirjeldusoskus ja metafoorid. Selle raamatu peaksid kindlasti uuesti kätte võtma ka kõik need lugejad, kellel kunagi koolipingis vastav teos kohustuslikus korras juba läbi on loetud – positiivseid üllatusi on palju.
Virumaalt pärit kirjanik Eduard Vilde (1865-1933) oli oma hingelt rännumees, kes ei püsinud paigal, ihkas näha kaugeid paiku ja tõi välismaa «värsket õhku» ka kodumaa kirjandusmaastikule. Ta oli kaastegev nii ajalehes Virulane kui ka hiljem Postimehes. Ajakirjanikutöö kõrvalt oli tal mahti luua koos tulevase Eesti presidendi Konstantin Pätsiga täiesti uus väljaanne Teataja. Eesti üks viljakamaid kirjanikke Eduard Vilde oli Eesti Kirjanduse Seltsi, Akadeemilise Kirjandusühingu ja Eesti Ajakirjanikkude Seltsi auliige.
Teatud klassides kohustuslik kirjandus.
Hind:
3,50 EURTeema
Ilukirjandus: eesti kirjandus alla viimati lisatud:
Aidi Vallik, Kuidas elad, Ann? Mis teha, Ann?,
Tänapäev, 2003, hind: 20,00 eurot
Arvo Uustalu, Kasside salapärane kadumine,
Faatum, 1995, hind: 10,00 eurot
Krootuse Põhikool, Rohumaadel. Valik omaloomingulisi töid R. Rohu nimeliselt kirjanduskonkursilt 1991-1995 (1996),
Krootuse Põhikool, 1996, hind: 4,00 eurot
Jaan Kross, Kolme katku vahel II. Balthasar Russowi romaan,
Eesti Raamat, 1972, hind: 3,00 eurot
Jaan Kross, Kolme katku vahel III. Balthasar Russowi romaan,
Eesti Raamat, 1977, hind: 3,00 eurot
Värske Rõhk nr 70 (aprill 2021),
Kultuurileht, 2021, hind: 4,00 eurot
August Mälk, Surnud majad,
Eesti Raamat, 1997, hind: 4,00 eurot
Arved Viirlaid, Ristideta hauad I,
Perioodika, 1991, hind: 7,00 eurot
Arved Viirlaid, Ristideta hauad II,
Perioodika, 1991, hind: 10,00 eurot
Silver Anniko, Rusikad,
Eesti Raamat, 1979, hind: 5,00 eurot
Ilukirjandus: eesti kirjandus all on 4372 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!