Teema: Kriminaal- ja põnevusromaanid
Pealkiri:
Kadunud muuseum Mistrali tänavalAutor(id): M. L. Longworth
Kujundaja: Signe Kanarbik
Kirjastus: Ühinenud Ajakirjad
Linn: Tallinn
Aasta: 2022
Originaalkeel:
Tõlkija: Kadri Metsma
ISBN: 9789916634936
Lehekülgi: 280
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 220x150
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, pehmete kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 218
Aix-en-Provence’i tagasihoidlikus Quentin-Savary muuseumis on juhtunud midagi veidrat.
Kui muuseumi direktor, härra Achille Formentin, ühel ilusal aprillihommikul muuseumisse läheb, tabab teda šokk, sest kõik eksponaadid on minema viidud. Alles on ainult üks pink, vastuvõtulaud ja väike sõnajalg. Murelik direktor helistab kohalikku politseijaokskonda ning Aix’i magistraat Antoine Verlaque asub varga isikut välja selgitama. Aga see on kõige segasem juhtum, millega Verlaque oma töös kunagi on kokku puutunud. Miks peaks keegi tahtma varastada portselanist magustoidutaldrikuid, vanu dokumente ja väikese formaadiga maale? Kas muuseumirööv on kuidagi seotud mõni nädal varem toimunud saladusliku sissetungiga proua de Montbarboni korterisse? Ja kuidas Verlaque suudab üldse vargusele keskenduda ajal, mil tema ja ta naine last ootavad?
„Kadunud muuseum Mistrali tänaval“ on võluvate tegelastega raamat, mis viib lugeja otse päikesepaistes kümblevasse Aix-en-Provence’i, kus mõrvauurimine peab alati lõunasöögi lõpuni ootama – ütlematagi selge, et iga söömaaja juurde kuulub klaas head veini – ja põnevale juhtumile suudavad konkurentsi pakkuda ainult hunnitud vaated Vahemerele.
M. L. Longworth elab alates 1997. aastast Aix en Provence’is. Tema artikleid selle regiooni kohta on avaldanud Washington Post, Times (London), Independent (London) ja Bon Appétit. Ta on kirjutanud kakskeelse artiklikogu Une Américaine en Provence („Ameeriklanna Provence’is“). Ta on abielus ning ühe tütre ema.
Märksõnad:
Ühinenud Ajakirjad
Signe Kanarbik
Hind:
18,00 EURTeema
Kriminaal- ja põnevusromaanid alla viimati lisatud:
Rex Stout, Kurtisaani surm,
Elmatar, 2000, hind: 8,00 eurot
Ellis Peters, Kole kihk luude järele (vend Cadfaeli esimene juhtum),
Kupar, 1997, hind: 10,00 eurot
Agatha Christie, Süütuse tuleproov,
Varrak, 2005, hind: 6,00 eurot
Agatha Christie, Tõus ja mõõn viib kaasa. Hercule Poirot inimlik lahendus,
Ilmavalgus, 1995, hind: 5,00 eurot
Ross Macdonald, Mees mulla all,
Katariina, 1999, hind: 5,00 eurot
Ross Macdonald, Hukatuslik bassein,
Hara, 1992, hind: 2,00 eurot
John Dickson Carr, Ta kõnnib öösel,
Katherine, 1994, hind: 1,50 eurot
Maj Sjöwall, Per Wahlöö, Naerev politseinik,
Kuldsulg, 1994, hind: 5,00 eurot
Aleksandra Marinina, Surmajärgne pilt,
Avita, 2002, hind: 6,00 eurot
Felix Francis., Vererada,
Varrak, 2013, hind: 14,00 eurot
Kriminaal- ja põnevusromaanid all on 3691 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!