Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Kas saab unustada Meriküla?Autor(id): Vladimir Grinkevitš
Kujundaja: I. Paul
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1982
Originaalkeel: vene keel
Tõlkija: V. I. Grinkevitš ja H. Haug
Lehekülgi: 100
Seisukord: kohati kulunud ja määrdunud kaaned, raamatukogu ja raamatukogust mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korralik
Mõõdud: 130 × 200 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Ülevaade Balti Laevastiku Meriküla dessandist Nõukogude Eesti vabastamise lahingutes veebruaris 1944.
Illustreeritud fotodega.
Eesti NSV vabastamisoperatsiooni algusperioodil tehti ööl vastu 14. veebruari 1944 Merikülas dessant. Aastaid kogutud dokumentide, väheste veel elavate dessandist osavõtnute ja nende sündmuste pealtnägijate jutustuste põhjal annab autor ülevaate dessantlaste ettevalmistamisest, saatesalga tegevusest, lahe kaldal aset leidnud lahingutest ja merejalaväelaste kangelaslikkusest vaenlase tagalas, valgustades seega seni vähe tuntud lehekülge Punalipulise Balti Laevastiku ajaloos.
Märksõnad
Teine maailmasõda, 1939-1945
Suur Isamaasõda, 1941-1945
merelahingud
merejalavägi
dessandid
Teine maailmasõda, 1939-1945
Suur Isamaasõda, 1941-1945
merelahingud
merejalavägi
dessandid
Meriküla
NSV Liit
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Kas saab unustada Meriküla?, Vladimir Grinkevitš, Eesti Raamat 1982Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 6,00 eurot
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 4,00 eurot
Jüri Ant, Kaido Jaanson, Andres Kasekamp, Mart Laar, Mart Nutt, Ago Pajur, Raimo Raag, Tõnu Tannberg, Lauri Vahtre ja Sulev Vahtre, Eesti ajalugu VI. Vabadussõjast taasiseseisvumiseni,
Ilmamaa, 2005, hind: 30,00 eurot
Seppo Zetterberg, Eesti ajalugu,
Tänapäev, 2011, hind: 35,00 eurot
Malle Salupere, Tuhandeaastane Tartu. Nooruse ja heade mõtete linn,
TÜ Kirjastus, 2011, hind: 7,00 eurot
Alo Särg, Valgamaa mõisad ja mõisnikud,
Argo, 2009, hind: 25,00 eurot
Eestlane ja tema isand. Talupoegade majandusliku olukorra ja nende seisundi valgustamiseks eestimaal. Kirjutanud keegi, kes pole eestlane ega tema isand,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 13,00 eurot
Ain Saar, Aktsioonide aeg 1987-1988,
1998, hind: 15,00 eurot
Isikute lühiandmed Eesti kommunismiohvrite memoriaalile 1940-1991.,
Eesti Represseeritute Registri Büroo, 2018, hind: 13,00 eurot
Anti Selart, Eesti idapiir keskajal,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 1998, hind: 19,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3416 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!