Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Kolm nädalat punast diktatuuriAutor(id): Arno Raag
Kirjastus: Grenader
Linn:
Aasta: 2016
Originaalkeel:
ISBN: 9789949512744
Lehekülgi: 216
Seisukord: normaalses korras raamat
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Arno Raag (26. august 1904 Vesneri vald, Tartumaa – 6. märts 1985 Melbourne, Florida) oli eesti kirjanik ja ajakirjanik. Ta lõpetas Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja õppis Tartu Ülikoolis õigusteadust. Oli Postimehe toimetuse liige 1928–1940. Põgenes 1944. aastal Saksamaale ja aastal 1949 siirdus USA-sse. Arno Raag on avaldanud lähiajaloo-alaseid raamatuid nii 1930ndatel kui ka hiljem paguluses, proovides kätt mitmes žanris. Teda on nimetatud ka väärisajakirjanikuks. Tema suurim lähiajaloo-alane teos oli 1938. a. ilmunud «Kolm nädalat punast diktatuuri. Tartu sündmusi Eesti Vabadussõja päevilt», mis on ilma suuremate muudatuste uuesti trükitud käesoleva raamatu kaante vahele. Ülevaate koostamisel on autor erinevate allikate kõrval kasutanud ka veel mitmete tollaseid sündmustega vahetult kokku puutunud inimeste mälestusi. Originaalteose üksikuid säilinud eksemplare leidub praegu veel vaid suuremate raamatukogude arhiivkogudes. Kolm nädalat tundub lühike aeg, kuid kolm nädalat enamlikku terrorivõimu oli niivõrd dramaatiline ja sündmusterohke, et see näib käesolevas väga pika ajana. Ülevaade toimunust on väga põhjalik ja detailne ning tekst kutsub lugema.
Märksõnad:
Eesti ajalugu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Kolm nädalat punast diktatuuri, Arno Raag, Grenader 2016Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Otsing autori järgi:
Arno Raag, Saatuslikus kolmnurgas. Mälestusi 1939-1944,
Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1974, hind: 10,00 eurot
Arno Raag, Teine noorus,
Eesti Raamat, 2015, hind: 8,00 eurot
Arno Raag, Kõuepilvede saatel. Mälestusi,
Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1971, hind: 7,00 eurot
Arno Raag, Läbi varemete. Mälestusi 1944-1949,
, hind: 8,00 eurot
Arno Raag, Kõuepilvede saatel. Saatuslikus kolmnurgas. Läbi varemete. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 9,00 eurot
Arno Raag, Kaduval teel,
Eesti Raamat, 2014, hind: 7,00 eurot
Arno Raag, Kodu katuse all,
1946, hind: 8,00 eurot
Arno Raag, Mässu vaim,
Eesti Raamat, 2014
Arno Raag, Elisabeth Aspe,
Eesti Kirjanduse Selts, 1928
Arno Raag, Mässu vaim,
Eesti Raamat, 2014
Arno Raag, Kaduwal teel. Romaan Eesti wabadus-sõja päewilt,
Postimees, 1930
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Aliise Moora, Eesti talurahva vanem toit I. Tähtsamad toiduviljad, teraroad ja rüüped,
Valgus, 1980, hind: 35,00 eurot
Sergi Plohhi, Tšornobõl. Tuumakatastroofi ajalugu,
Postimees Kirjastus, 2019, hind: 27,00 eurot
Amar Annus, Kaspar Kolk, Jaan Puhvel, Janika Päll, Muinasaja seadusekogumike antoloogia,
Varrak, 2001, hind: 30,00 eurot
Sulev Vahtre (koostaja), Eesti ajalugu elulugudes,
Olion, 1997, hind: 18,00 eurot
Thomas B. Costain, Viimased Plantagenetid,
Eesti Raamat, 2000, hind: 14,00 eurot
Mati Laur, Eesti ala valitsemine 18. sajandil (1710-1783),
Eesti Ajalooarhiiv, 2000, hind: 15,00 eurot
Eesti Riigiarhiiv; koostanud Heino Arumäe; dokumendid välja selgitanud ja tõlkinud Tiit Arumäe, Eesti ja Soome suhted 1920-1925. Dokumentide kogumik,
Umara, 1997, hind: 15,00 eurot
Ea Jansen, Vaateid eesti rahvusluse sünniaegadesse,
Ilmamaa, 2004, hind: 18,00 eurot
koostanud ja toimetanud Marika Mägi, Eesti aastal 1200,
Argo, 2003, hind: 17,00 eurot
Eesti diviisi struktuur ja ohvitseride koosseis II maailmasõjas,
Eesti Riigikaitse Akadeemia Kirjastus, 1998, hind: 10,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6152 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!