Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Orjapojad. Artiklid, esseed, kirjadAutor(id): Jaan Oks; Koostanud: Hando Runnel; Toimetanud: Endel Priidel
Kujundaja: Mari Ainso
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2004
Originaalkeel:
ISBN: 9985771281
Lehekülgi: 422
Seisukord: veidi kulunud ümbrispaber, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 146 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T089# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 133
«Orjapojad» on raamat inimestest, kes perede ja põlvkondade kaupa on elanud lihtsuses, vaesuses, alandlikkuses, alanduseski, ja kes otsivad pääsu ainelisest ja ehk veel enamgi vaimsest kehvusest. Sagedane päästetegu neis oludes on olnud äraminek sellest olevast, mida muuta ei suudeta, millessegi uude. Uude usku, uude, kõrgemasse kunsti, uuele asumaale, kus rohkem rikkust ja oletatavasti ka vabadust. Kõrvalisigi meelitajaid äraminekule oli tol ajal nagu nüüdki. Ka Jaan Oks oli äraminemise põhimõtteline õigustaja, ise ettevõtjagi mitmes mõttes. Ta unistas paremast kirjandusest ja avardatud isamaast. Ta valis eluviisiks nooreestiliku esteetika ja elupaigaks Samaara kubermangu.
Elu lihtsameelsete väljarändajate hulgas võttis aga Jaan Oksalt kui kirjanikult viimaks sellegi vaimse kandepinna, mida ta oli tundnud väikeses Kuressaares, Haapsalus või koolitööl Massus. Isiklikku murdumist ja pagendumist avarolekust üksildase isiku haigetsaanud omailma kajastab siinses raamatus kirjanduslikult kõige katkendlikum tsükkel «Kannatamine». Kõigest ahistavast hoolimata tungib Jaan Oksa kirjadest ja elukujutustest meieni tema salajase elurõõmu igavest värskust.
eesti, ühiskonnakriitika, publitsistika, kirjanikud, kirjad, mälestused, biograafiad
Hind:
8,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Koostanud Peeter Vissak, Harmoonia võimalikkus süsteemis inimene - keskkond - ühiskond,
Ülo Siinmaa Grupp, 2005, hind: 15,00 eurot
Haljand Udam; koostaja Ivar Tröner; toimetaja Sirje Endre; saatesõna Ivar Tröner, Traditsiooni jõud. Mõtteid ja vaateid,
SE&JS, 2023, hind: 21,00 eurot
Jakob Hurt. Koostanud: Ruth Mirov, Neli keelt Vanast kandlest. Setu rahvalaulud,
Kunst, 1989, hind: 7,00 eurot
R. Põldmäe, H. Tampere, Valimik Eesti rahvatantse,
Eesti Rahvaluule Arhiivi Kirjastus, 1938, hind: 12,00 eurot
Ave Ojaste, Kadri Kõverjalg, Korrektuurharjutused [õppematerjal lugemis- ja kirjutamisraskustega lastele],
K. Kabral, 1999, hind: 7,00 eurot
Boris Kabur, Gilgameš. Veeuputuseaegseid lugusid Gilgameši eepose järgi,
Eesti Raamat, 1987, hind: 14,00 eurot
Anne Lange, Tõlkimine omas ajas. Kolm juhtumiuuringut eesti tõlkeloost,
Tallinna Ülikool, 2015, hind: 12,00 eurot
Sirje Mäearu; toimetanud Argo Mund, Valik rektsioone,
Keelehooldekeskus, 2011, hind: 6,00 eurot
Alli Lunter, Kirjandiõpetus. Õppematerjal gümnaasiumile,
Koolibri, 1999, hind: 4,00 eurot
Mati Unt. Koostanud Luule Epner, Theatrum mundi,
Ilmamaa, 2004, hind: 8,00 eurot
Kultuur all on 4760 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!