Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Luhtunud impeerium. Nõukogude Liit külmas sõjas alates Stalinist kuni GorbatšoviniAutor(id): Vladislav M. Zubok. Toimetanud: Jolana Aru
Kujundaja: Piret Niinepuu-Kiik
Kirjastus: Tänapäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2010
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Peedu Haaslava
ISBN: 9789985628652
Lehekülgi: 566
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 148 × 222 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Läänes käibivad külma sõja tõlgendused on tavaliselt hälbinud kas Kremli pragmaatilisuse või agressiivsuse rõhutamise suunas, väidab Vladislav Zubok. Kasutades muuhulgas ka hiljaaegu avalikkusele kättesaadavaks tehtud poliitbüroo protokolle, šifreeritud telegramme, memuaare ja vestluste lindistusi, tõestab autor, et julgeolek ja võim olid Stalini ning tema järglaste esmased eesmärgid. Samal ajal näitab ta, et Nõukogude riigijuhte kammitsesid ideoloogilised dogmad ja siseriiklikud nõrkused, ühiskonna aina kasvav pettumus ning vigane majandus. Seejuures osutab Zubok, et Ameerika ohjeldamisstrateegia 1950ndatel ja 1980ndatel aastatel üksnes võimendas sõjakust Nõukogude Liidu käitumises.
„Luhtunud impeerium” on esimene raamat, mis käsitleb külma sõjaga seonduvat nii, nagu see paistis Nõukogude poolelt vaadatuna. See on lugu, mis erineb võiduka Lääne autorite loodud pildist.
Originaali pealkiri: Failed empire. The Soviet Union in the cold war from Stalin to Gorbachev. Eesti keeles
Märksõnad:
külm sõda
riiklik poliitika
välispoliitika
poliitiline ajalugu
NSV Liit
1945-1960
20. saj. 2. pool
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Luhtunud impeerium. Nõukogude Liit külmas sõjas alates Stalinist kuni Gorbatšovini, Vladislav M. Zubok. Toimetanud: Jolana Aru, Tänapäev 2010Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Thomas B. Costain, Viimased Plantagenetid,
Eesti Raamat, 2000, hind: 14,00 eurot
Mati Laur, Eesti ala valitsemine 18. sajandil (1710-1783),
Eesti Ajalooarhiiv, 2000, hind: 15,00 eurot
Eesti Riigiarhiiv; koostanud Heino Arumäe; dokumendid välja selgitanud ja tõlkinud Tiit Arumäe, Eesti ja Soome suhted 1920-1925. Dokumentide kogumik,
Umara, 1997, hind: 15,00 eurot
Ea Jansen, Vaateid eesti rahvusluse sünniaegadesse,
Ilmamaa, 2004, hind: 18,00 eurot
koostanud ja toimetanud Marika Mägi, Eesti aastal 1200,
Argo, 2003, hind: 17,00 eurot
Eesti diviisi struktuur ja ohvitseride koosseis II maailmasõjas,
Eesti Riigikaitse Akadeemia Kirjastus, 1998, hind: 10,00 eurot
koostanud Jüri Kivimäe ja Lea Kõiv, Tallinn tules. Dokumente ja materjale Tallinna pommitamisest 9./10. märtsil 1944,
Tallinna Linnaarhiiv, 1997, hind: 6,00 eurot
Kristi Kukk, Väikerahvuste ajalookäsitluste genees ja narratiivid. Eesti võrdluses teiste Põhjala ja Baltikumi mittedominantsete rahvustega 19. sajandist kuni Teise maailmasõjani,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2013, hind: 13,00 eurot
Hillar Palamets, Bütsantsi ja Araabia kalifaadi kultuurist ja olustikust,
Valgus, 1991, hind: 7,00 eurot
Jaan Hatto, Kuhu kadus Eesti demokraatia?,
Matrix, 2011, hind: 14,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6151 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!