Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Sissejuhatus läänemeresoome keeltesseAutor(id): Arvo Laanest
Kirjastus: Eesti NSV Teaduste Akadeemia
Linn: Tallinn
Aasta: 1975
Originaalkeel:
Lehekülgi: 240
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega
Sisu:
#T096# SEE KASUTATUD RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 079
Läänemeresoome keelte pidev uurimine on kestnud üle saja aasta ning peamiselt võrdlev-ajaloolise meetodi abil. Ka käesolevas töös on ainestiku käsitlus esmajoones võrdlev-ajalooline. Seejuures on aga iga üksikküsimuse valgustamisel silmas peetud keelte tänapäevase struktuuri põhijoonte järjekindla esiletoomise eesmärki.
Sissejuhatavas peatükis esitatakse algteadmisi läänemeresoome rahvaste, nende ajaloo, keelte iseloomulike tunnuste, murrete, kirjakeelte ja uurimisajaloo kohta. Peatükis «Foneetika» on kõigepealt antud ülevaade tänapäeva keelte häälikutest ning rõhu ja intonatsiooni iseloomustus. Rohkem on jäetud ruumi morfoloogiale. Süntaksi alalt on käsitletud ainult üksikuid küsimusi. Sõnavara puhul on kõige rohkem tähelepanu pööratud laensõnadele, sest nende kaudu ilmnevad kõige selgemini läänemeresoome keelte kokkupuuted naaberkeeltega.
Sisu:
Üldist
Foneetika
Morfoloogia
Süntaksi küsimusi
Sõnavara päritolust
Soome-ugri transkriptsioon
Lühendid
Märksõnad
läänemeresoome keeled
Hind:
12,00 EURTeema
Keel ja kirjandus alla viimati lisatud:
koostanud ja toimetanud Raimo Raag, Jüri Valge, Sõida tasa üle silla. Raamat eesti keelest ja meelest,
EKSA, 2018, hind: 19,00 eurot
koostanud ja toimetanud Krista Mägi, Kirjandusõpetus põhikoolis III,
Avita, 2005, hind: 7,00 eurot
Viivi Maanso, Kaider Vardja, Merike Vardja, Keelesõber. VI klassi eesti keele õpik,
Koolibri, 2003, hind: 11,00 eurot
Alli Lunter, Kirjandiõpetus. Töövihik gümnaasiumile,
Koolibri, 2001, hind: 7,00 eurot
compiled by Anne Lange, English literary reader. Text-book for secondary school,
Argo, 2002, hind: 5,00 eurot
Ene Mihkelson, Kirjanduse seletusi. Artikleid ja retsensioonie 1973-1983,
Eesti Raamat, 1986, hind: 3,50 eurot
Arvo Mägi, Aeg kirju ei kuluta. Vaatlusi kirjandusest ja ajaloost,
Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1986, hind: 16,00 eurot
Sirje Toomla; toimetaja Margit Ross, Ilus emakeel. 1. klassi õpetajaraamat,
Koolibri, 2010, hind: 8,00 eurot
Arvo Krikmann ; Eesti Kirjandusmuuseum, folkloristika osakond, Eesti Kultuuriloo ja Folkloristika Keskus, Sai hea obaduse vastu obadust. Löömist ja peksmist märkivad väljendid eesti keeles,
Eesti Kirjandusmuuseum, 2004, hind: 3,00 eurot
Toom Õunapuu, Eesti keele õpetamise metoodika. Käsiraamat emakeeleõpetajatele ja eesti filoloogia üliõpilastele,
Koolibri, 1992, hind: 15,00 eurot
Keel ja kirjandus all on 1389 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!