Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Seks & StravinskyAutor(id): Barbara Trapido
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 2013
Originaalkeel:
ISBN: 9789985659663
Lehekülgi: 304
Sari: Nüüdisromaan
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 210x145x25 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 200
1970. aastate Inglismaal kohtuvad kaks lõunapoolkeralt pärit noort inimest. Rohelise Mandri Caroline on tulnud Vanasse Maailma, et õppida ajalugu, Musta Mandri Joshi armastus on aga ballett. Üks leiab teise ja mõne aja pärast kolitakse elama Oxfordis ühel põlluveerel seisvasse vanasse punasesse bussi. Aeg kulub ja ühes sellega näib kasvavat Joshi igatsusvalu, kuni ühel päeval saab ta võimaluse külastada oma kodulinna Durbanit, kus peetakse pantomiimikonverentsi. Veel enne reisi, nii-öelda üheteistkümnendal tunnil, teeb ta oma tütre lemmikraamatut lugedes avastuse. Kas selle on tõesti kirjutanud Hattie, tema esimene armastus, kes oli jäänud koju, samal ajal kui tema oli tulnud Inglismaale?
Selle uperpallitava loo taustal tantsib arlekiin. Autori inspiratsiooniallikaks on olnud Stravinsky ballett „Pulcinella“ ja selle märksõnad: keerukad suhted, varastatud identiteet, käestlastud võimalus ja võidukas taassünd. Romaani kohta on öeldud tabavalt „21. sajandi multikultuurne muinasjutt“.
Nüüdisromaan
Hind:
4,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Jerome David Salinger, Kuristik rukkis. Novellid. Puusepad, tõstke kõrgele sarikad. Franny ja Zooey. Lühiromaanid ja jutustused,
Eesti Raamat, 1973, hind: 18,00 eurot
Lao-zi, Daodejing. Kulgemise väe raamat,
Perioodika, 1979, hind: 8,00 eurot
Rafael Sabatini, Ajaloolised ööd II,
Fantaasia, 2004, hind: 2,00 eurot
Carolly Erickson, Truudusetu kuninganna. Romaan Henry VIII viiendast naisest,
Eesti Raamat, 2014, hind: 12,00 eurot
Jack London, Smoke Bellew. Merehunt,
Eesti Raamat, 1985, hind: 4,00 eurot
Hilja Valtonen, Noore naisõpetaja abiventiil,
Ronk, 1993, hind: 8,00 eurot
August Gailit, Isade maa. Eesti lugu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2009, hind: 7,00 eurot
Ain Kalmus, Jumalad lahkuvad maalt. Eesti lugu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2008, hind: 9,00 eurot
Sergei Nikolajevitš Sergejev-Tsenski, Sevastoopoli rasked päevad. 3. kd.,
Ilukirjandus ja Kunst, 1948, hind: 4,00 eurot
Kate Bromley, Räägi minuga raamatute keeles,
Ersen, 2022, hind: 17,00 eurot
Ilukirjandus all on 22546 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!