Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Füüsika ajaluguAutor(id): Ivar Piir
Kujundaja: Mari Ainso
Kirjastus: Ilmamaa
Linn:
Aasta: 2013
Originaalkeel:
ISBN: 9789985774755
Lehekülgi: 581
Seisukord: normaalses korras raamat
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
«Füüsika ajalugu» annab küllalt detailse ülevaate füüsikalist maailma kirjeldavate teadmiste kujunemisest läbi aegade, kiirpilk on heidetud ka füüsikast inspireeritud tehnika arengule. Raamat algab vaatega füüsika eelajalukku vanades idamaades, Kreeka-Rooma antiikkultuuris ning keskaegses Araabias ja Euroopas. Füüsika kui teadus sündis renessansi-järgsel ajal eelkõige Itaalias ja Madalmaades. Uue teaduse viis täiuslikkuseni Newton Inglismaal. Järgnesid klassikalise füüsika sajandid, mil arendati välja suured suhteliselt iseseisvad osad (nt. mehaanika, termodünaamika, optika ja elektromagnetism). 19. ja 20. saj. vahetusel selgus ootamatult, et uued katsed nõuavad «uut füüsikat», sündisid kvantmehaanika ning eri- ja üldrelatiivsusteooria. 20. saj. saavutusteks olid aatomi-, tuuma- ja elementaarosakeste füüsika, nende krooniks 1970ndail esitatud alusosakeste standardmudel. Raamat lõpeb tõdemusega, et 2013. a. õnnestus leida esimesed vihjed standardmudeli viimase puuduva osakese – Higgsi bosoni – olemasolu kohta. Raamat on ilmunud eestikeelsete kõrgkooliõpikute väljaandmise programmi raames.
Märksõnad:
füüsika ja keemia
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Füüsika ajalugu, Ivar Piir, Ilmamaa 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Ivan Tšistjakov, Siberi pärapõrgus. Gulagi vangivalvuri päevik,
Argo kirjastus, 2018, hind: 20,00 eurot
Oleg Šiškin, Punane Frankenstein. Kremli salaeksperimendid,
Olion, 2005, hind: 11,00 eurot
Paul H. Jeffers, Vabamüürlased. Ülevaade maailma vanimast salaühingust,
Tänapäev, 2007, hind: 25,00 eurot
Juri Felštinski, NSV Liit - Saksamaa 1939-1941,
Tammerraamat, 2017, hind: 17,00 eurot
Leili Pukk, Kaugete aegade lood. Ajalooõpik VII klassile,
Innove, 2016, hind: 12,00 eurot
Madis Somelar; toimetanud Ursula Vent, Uusaeg. Töövihik 8. klassile. I osa. Uus õppekava,
Avita, 2014, hind: 8,00 eurot
Milvi Martina Piir; toimetanud Ursula Vent, Inimesed ajas. Ajalooõpik 5. klassile. II,
Avita, 2009, hind: 10,00 eurot
Laurence Gardner, Graali kuningate sünd. Vapustav lugu geneetilisest kloonimisest ja Jeesuse iidsest sugupuust,
Olion, 2005, hind: 16,00 eurot
Franjo Terhart, Templirüütlite aare. Varjatud rikkuste jälil,
Olion, 2004, hind: 7,00 eurot
Juhan Lindström, Tšehhi põrgus. Mälestusi sõjateelt ja vangipõlvest,
Faatum, 1997, hind: 13,00 eurot
Maailma ajalugu all on 1913 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!