Kirjastustegevus ja raamatulevi Eestis Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Kirjastustegevus ja raamatulevi Eestis aastail 1940-2000, Aile Möldre, TLÜ kirjastus 2005 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Põlva Muusikakool 50""Eesti-soome sõnaraamat. Eestiläi..""Meenutused III""Kuidas kirjanikud kirjutavad. 33 l..""Tulevasele emale""Sabrina, teismeline nõid (13. osa..""Tervendaja 2016/4""Начинаем с января""Saledad sääred ja reied""Endokrinoloogia""Heino Eller""Kodu energeetika""Serenoapalm: looduslik eesnäärme..""Küsi ja sulle antakse""Nõukogude aeg ja inimene. Meie m..""Paganini""Vladimir Solovjov""Pommitamise ajalugu""Laululaste pidupäev. Valimik last..""Lõbutseme toas""Akadeemia 1997/2""Mowgli""Närune armastusepäev""Džäss Eestis 1918-1945""Дамбо (Dumbo). Книжка -..""Meie repertuaar 1983/6""Lübecki õiguse Tallinna koodeks ..""Elena pärast""RAT ''Estonia'' [fotoalbum]""Sure, koer! Eesti poiste mängurel..""Muusikalugu""Hobused""Oracle Unleashed (design, develop,..""Mõttelugeja""Tervistav jõud kodumaa taimedes""Las ma lõbustan sind""Märgitud mees. NKVD kuritööd Ee..""Viljandi""Eesti filharmoonia kammerkoor 1996..""Lauluga maale. Maalehe ja ETV suve..""Koolipoiss Jannu""Viplala lood""Reipaks ja saledaks toitainete era..""Fotopostkaart nr. 2""Mängime harrastustennist""Põllumees 1926/1-24. Rahwalik põ..""Rahvakalendri tähtpäevi""Väike ruum""Tartu rahu""Ülestõusmise valguses""Vaibunud viiside kaja""Õliravi""Mustlasmadonna""Eesti kirjakeele seletussõnaraama..""Tuhala radadel""Eesti soost kindralid. Teatmik""Lastejutud""Esperanto""Uus tsivilisatsioon""Diary Volume 1""Segakoori laule. X""Kuulda ööbikulaulu""Inglilausuja""Püha Jüri kutsikad""Tervendaja 2011/8""Yoknapatawpha vanaaeg. Jutustused ..""Masinaelemendid""Õunasadu. Sügiselood""Ka rikkad nutavad 6""Harjumatu ilu""Kaassõltuvusest vabaks. Kuidas l..""Tsirkuses ja teisi novelle""Tallinna teatrid 1955/4""Tuhkatriinu""Rein Malmsten""Finantsaabits: Rahaasjade korralda..""Poiss paljaks""Ahvatlevad kanaroad""Meie nukuteater. Repertuaari nukut..""Grilltoidud ja lisandid""Armastuse allikas""Rebecca lugu""Veteráni na našich cestách IV (..""Süda tuha all (jutustus noorsoole..""India ajalugu""September""Автомобиль КамАЗ. ..""Tütarlaps ja linnuk""Antibodies to follicle stimulating..""Pikk päev""101+1 далматин""Väike maailm (romaan). 2. osa""Kivikuu""Kama. Eesti rahvustoit""Idamaine massaaž. Hiina ja Tiibet..""Taimetoit - vau! Intervjuud taimet..""Must pada""Õed""Rotary. Organisatsioon ja tegevus""Kuldlaevuke. Muinasjutud""Suuretoodanguliste veisekarjade ku..""Harrastame joogat""Mary Poppins tuleb tagasi""Karedad lood""Saatuse peegelpilt""Autod ja traktorid""Muistendid igavikust""Loodusravi""Vanemuise Selts 1865-2010. Sisseva..""On vaja rääkida""Homse koit""Akadeemia 1995/3""War of the Wolf (The Last Kingdom ..""Märgitud""Hobune, kes kaotas prillid ära""Hiiumaa aastaraamat. A. D. 1995-19..""Ripley maa all""My Booky Wook: A Memoir of Sex, Dr..""122 õpetamistarkust""Vaimuelust XVII sajandi Liivimaal...""Internaat Genfi järve ääres (4..."
121 tk kogusumma: 1060,98 EUR

Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri: Kirjastustegevus ja raamatulevi Eestis aastail 1940-2000
Autor(id): Aile Möldre
Kujundaja: Maria Must


Kirjastus: TLÜ kirjastus
Linn:
Aasta: 2005
Originaalkeel:
ISBN: 9789985583470
Lehekülgi: 407

Seisukord: heas korras raamat
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, pehmete kaantega

Sisu:
Aastad 1940-2000 hõlmavad Eesti ajaloo mitmeid poliitilisi pöördepunkte – Nõukogude ja Saksa okupatsioonid ning taasiseseisvumine 1991. aastal. Nõukogulik raamatutootmine ja levitamine moodustab käesoleva töö mahukaima osa... Aga raamat ise on väga mahukas – 407 lk, sisaldab uurimust, analüüsi, illustratsioone jpm. Hulgaliselt on läbi töötatud arhiivimaterjale jm. Monograafia käsitleb kirjastamise, trükinduse ja raamatukaubanduse arengut Eesti lähiajaloos, hõlmates esimest nõukogude võimu aastat, Saksa okupatsiooni aega, sõjajärgset nõukogude okupatsiooni ning lõpuks Eesti Vabariiki alates 1991. aastast. Suurem osa raamatust on pühendatud kirjastustegevuse ja raamatulevi probleemidele aastatel 1944–1991, vaadeldes kirjastuste, trükikodade ja raamatukaupluste võrgu kujunemist ning nende juhtimist üleliiduliste eeskirjade ja kommunistliku partei ettekirjutuste kaudu. Kirjeldatakse ka käsikirjade väljaandmise käiku, mis eeldas nende lülitamist kirjastustele kohustuslikesse plaanidesse ning mitmekordset kinnitamist erinevates juhtivates organites. Samuti iseloomustatakse töös neil aastal väljaantud raamatutoodangut tüpoloogilisest ja sisulisest aspektist. Monograafia lõpuosas on vaatluse all Eesti Vabariigis alates 1991. aastast asetleidnud muutused raamatuala tegevuspõhimõtetes, kohanemine turumajandusega ning raamatutoodangu struktuuri teisenemine. Autor Aile Möldre töötab Tallinna Ülikooli raamatuteaduste õppetooli dotsendina. Ta on uurinud põhjalikult 20. sajandi teise poole ning kaasaja kirjastustegevust ja raamatulevi.

Märksõnad:
humaniora
socialia

Hind: - Hetkel on otsas*

*Jäta enda märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.

Otsing autori järgi:

Mare Lott ja Aile Möldre, Virolaisen kirjan tarina,
Eesti Rahvusraamatukogu, 2011, hind: 17,00 eurot

Aile Möldre, Eesti raamatu 100 aastat,
Post Factum, 2018

Mare Lott, Aile Möldre, A brief history of Estonian book,
National Library of Estonia, 1993

Teema Eesti ajalugu alla viimati lisatud:

Kersti Taal, Õpetatud eesti seltsi ajalugu,
Argo kirjastus, 2018, hind: 6,00 eurot

Pilte rahvaloendusest. Census Snapshots,
Eesti Statistikaamet, 2013, hind: 4,00 eurot

Rein Lillak, Eesti põllumajanduse ajalugu,
Eesti Põllumajandusülikool, 2003, hind: 12,00 eurot

Väino Rajangu, Kõrgharidus Eestis,
Kultuuri- ja Haridusministeerium, 1995, hind: 8,00 eurot

Sulev Vahtre, Muinasaja loojang Eestis. Vabadusvõitlus 1208-1227,
Olion, 1990, hind: 8,00 eurot

Lübecki õiguse Tallinna koodeks 1282. Der Revaler Kodex des Lübischen Rechts 1282,
Tallinna Linnaarhiiv, 1998, hind: 21,00 eurot

Valdur Jürissaar, Kahe rinde vahel. Kolonel Rebasega idavõitlustes,
Greif, 1997, hind: 22,00 eurot

Tõnu Meldre, Ülo Roosnurm, Karla küla läbi sajandite,
Karla Külaarendamise Selts, 2011, hind: 26,00 eurot

Andres Raid, Kui Eesti oli kodusõja lävel,
Eesti Ajalehed, 2010, hind: 17,00 eurot

Oskar Loorits, Eesti rahvausundi maailmavaade,
Perioodika, 1990, hind: 17,00 eurot



Eesti ajalugu all on 3577 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Kirjastustegevus ja raamatulevi Eestis aastail 1940-2000, Aile Möldre, TLÜ kirjastus 2005 | vanaraamat.ee
Kirjastustegevus ja raamatulevi Eestis aastail 1940-2000, Aile Möldre, TLÜ kirjastus 2005 | vanaraamat.ee
Kirjastustegevus ja raamatulevi Eestis aastail 1940-2000, Aile Möldre, TLÜ kirjastus 2005 | vanaraamat.ee
Kirjastustegevus ja raamatulevi Eestis aastail 1940-2000, Aile Möldre, TLÜ kirjastus 2005 | vanaraamat.ee
Kirjastustegevus ja raamatulevi Eestis aastail 1940-2000, Aile Möldre, TLÜ kirjastus 2005 | vanaraamat.ee
Kirjastustegevus ja raamatulevi Eestis aastail 1940-2000, Aile Möldre, TLÜ kirjastus 2005 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud