Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Praetud rohelised tomatid Whistle Stopi kohvikusAutor(id): Fannie Flagg
Kujundaja: Piret Frey
Kirjastus: Ühinenud Ajakirjad
Linn: Tallinn
Aasta: 2022
Originaalkeel:
Tõlkija: Riina Jesmin
ISBN: 9789916694060
Lehekülgi: 368
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 210x148
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 255
See on lugu kahe naise, Evelyni ja Ninny sõprusest 1980. aastatel, ja kahe naise, Idgie ja Ruthi suhetest 1930.–1940. aastatel Ameerikas, sügaval lõunas asuvas Alabamas.
Üleminekuaastate painega heitleva Evelyni elule annab uue suuna sõbrunemine vanadekodus viibiva rõõmsameelse 80aastase Ninnyga, kes jutustab Evelynile oma noorusajast Whistle Stopi linnakeses, kus tema vennanaine Idgie koos sõbra Ruthiga kohvikut pidas.
Värvika tegelaskonna jutukildude kaudu avanevad linnakeses juhtuvad kentsakad, aga ka tumedad lood, ning märkamatult kerkib keskseks tegelaseks isepäine poisitar Idgie. Kui Idgie suur iidol, vanem vend Buddy rongi alla jääb, muutub Idgie eraklikuks. Kuni Whistle Stopi tuleb elama Ruth, kes päästab Idgie kapseldumisest. Idgie ja Ruth kiinduvad teineteisesse, kuid varsti Ruth abiellub.
Tugeva õiglustundega Idgie teeb, mida peab. Teenindab kohviku tagaukse kaudu värvilisi ja ringirändavaid hulguseid ega lase end heidutada Ku Klux Klani ähvardustest, ning ruttab appi Ruthile, kui too saadab hädasõnumi … Kui minevik end aegamööda lahti rullib, ei ole ka olevik enam endine.
Elujaatav, sooja tundetooniga ja koomiliste seikadega pikitud raamat jutustab sõprusest, truudusest ning vananemise teekonnast. Raamatu lõpuosast leiab valiku Whistle Stopi kohviku koka Sipsey algupärastest retseptidest.
Originaali pealkiri Fried Green Tomatoes at the Whistle Stop Cafe. Eesti keeles
Märksõnad:
Ühinenud Ajakirjad
Piret Frey
ilukirjandus
Hind:
21,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Erle Stanley Gardner, Tantsija traavli juhtum,
Elmatar, 1996, hind: 9,00 eurot
Anders de la Motte, [bubble] Kes valitseb minevikku, see valitseb tulevikku. [mäng lõpeb],
Tänapäev, 2014, hind: 6,00 eurot
Anders de la Motte, [Buzz]. Mäng jätkub,
Tänapäev, 2013, hind: 6,00 eurot
Juhan Enniko, Olend väljastpoolt meie maailma,
Elmatar, 1995, hind: 7,00 eurot
Koostanud Maniakkide Tänav ja J. J. Metsavana, Tuumahiid. Ulmeajakirja Reaktor parimad lood aastail 2011–2012,
Fantaasia, 2013, hind: 11,00 eurot
Johan Theorin, Salajaki lahing. Jarmalandi kroonikad 1,
Eesti Raamat, 2019, hind: 9,00 eurot
Claudia Gray, Sinu tuhat palet,
Päikese Kirjastus, 2018, hind: 9,00 eurot
Poul Anderson, Südasuvine torm,
Fantaasia, 2000, hind: 5,00 eurot
Uido Truija, Kõrvakiil inimkonnale. Esimene raamat. Emotsioonide vang. Teine raamat. Enne Suurt Veeuputust,
Estada, 1999, hind: 5,00 eurot
Megan Hatfield, Vampiiri vari,
Ersen, 2011, hind: 10,00 eurot
Ilukirjandus all on 23651 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!