Teema: Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid
Pealkiri:
Janne ja Joosep 3. Kadunud lapsedAutor(id): Helen Käit
Kujundaja: Villu Koskaru
Kirjastus: Randvelt Kirjastus OÜ
Linn:
Aasta: 2020
Originaalkeel:
ISBN: 9789949740659
Lehekülgi: 280
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 236x175
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvas köites
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 246
Õe-venna Janne ja Joosepi seiklustest võlumaailmas, kus nad päästsid loitsuraamatu abil terve kuningriigi kurja lohe käest, on möödunud juba hulk aega. Raamat ei ole juba pea kaks aastat mingeid võluomadusi demonstreerinud.
Janne 13. sünnipäeval tekib neil aga seletamatul põhjusel tahtmine see kätte võtta ja oma suureks üllatuseks leiavad nad viimaselt leheküljelt pildi, mida seal varem kindlasti polnud. Sellel pildil on kujutatud mahedates sügisvärvides metsa, mille keskel paistab sissepääs mingisse koopasse. Sissepääsu ees seisab väike tumedasilmne tüdruk, kes näib vaatavat otse Jannet ja Joosepit. Tema pikad pruunid juuksed lehvivad tuules ning õele-vennale näib, et tüdruk üritab neile midagi öelda.
Uued ja pöörased seiklused kisuvad õe ja venna taas kord võlumaailma, kadunud laste ning tulisilmsete hiiglaste otsinguile.
Helen Käit on Eesti lastekirjanik, kes tuli kirjandusmaailma 2013. aastal debüütromaaniga “Janne ja Joosep. Lohe needus”, mis sai mitte ainult noorte lugejate vaid ka arvustajate lemmikuks. Eesti Draamateatris esietendus 2018. aastal lavastaja Kersti Heinloo käe all lastelavastus "Lohe needus", mis põhineb Helen Käidi “Janne ja Joosepi” sarja kahel esimesel lasteraamatul.
Alates 2013. aastast on Helen Käit avaldanud kokku 6 lasteraamatut ja ühe noorteromaani, millest kolm on saanud erinevatel konkurssidel auhindu ja äramärkimisi (BestSeller 2015 lastekirjanduse kategoorias II koht, Tänapäeva 2015. aasta lastejutuvõistlusel III koht ning Tänapäeva 2017. aasta lastejutuvõistluse II koht).
Märksõnad:
Randvelt Kirjastus OÜ
Eike Malva
eesti
lastekirjandus
jutud
fantaasiaromaanid
Hind:
7,00 EURTeema
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid alla viimati lisatud:
Vladimir Beekman, Kurbade kivide linn,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 6,00 eurot
Juhan Jaik, Kaarnakivi. Valimik tondi- ja loomajutte,
Eesti Raamat, 1980, hind: 12,00 eurot
Elar Kuus, Memme musi,
Eesti Raamat, 1978, hind: 7,00 eurot
Kristel Salu, Viljaküla Brita memuaarid,
Tänapäev, 2002, hind: 6,00 eurot
Aino Pervik, Kunksmoor. Kunksmoor ja kapten Trumm,
Eesti Raamat, 1986, hind: 14,00 eurot
Riho Lahi, Värdi,
Eesti Raamat, 1980, hind: 6,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald, Eesti rahva ennemuistsed jutud,
Eesti Raamat, 1967, hind: 11,00 eurot
Kristiina Kass, Kasper ja viis tarka kassi,
Tänapäev, 2011, hind: 14,00 eurot
Aino Pervik, Paula aabits,
Tiritamm, 2008, hind: 11,00 eurot
Lilian Kivi, Milvi Roosleht, Aabits,
Valgus, 1985, hind: 6,00 eurot
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid all on 3856 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!