Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Eestlased Piiteri teel. ÜliõpilasaastadAutor(id): Koostanud Helle-Iris Michelson
Kujundaja: Janika Vesberg
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2012
Originaalkeel:
ISBN: 9789985326633
Lehekülgi: 248
Seisukord: normaalses korras
Mõõdud: 170 × 245 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T187# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL
Kogumikku on koondatud piiterlaste – endiste Leningradi tudengite mälestused. Eestlased on käinud mitu aastasada Piiterist tarkust taga nõudmas. Meieaegsed võtsid selle teekonna ette kohe varsti pärast sõja lõppu, alates 1946-ndast, enamik aga 1951.-1952. aastast.
2012. a. tähistavad piiterlased kahekordset tähtpäeva: kuuskümmend aastat oma ühistegevuse, eestlaste laulukoori, ja varsti ka Baltimaade tudengite ansambli Balticum algusest ning viiskümmend aastat traditsioonilisest kooskäimisest Tallinnas ehk nn jätkupiiterlusest.
Ka selle tudengiaastatest kõneleva raamatu ilmumine on üks kõnekas tähis sellel ajaloolisel teel.
Mõnesuguseidki läbielatud juhtumusi, nii tõsiseid kui naljakaid, on käesolevasse raamatusse kokku kirjutanud kolmkümmend seitse autorit, piiterlast, kes kõik on seda imelist noorusaega meenutanud ärksa hinge ja avali südamega, ka suure tänutundega Neevalinnale. Et tudengite õppesuunad olid õige eripärased, siis leiab siit nii tehnilist, meditsiinilist, pedagoogilist, kehakultuurilist kui ka sõjaväelist pilku õpinguile ja saadud haridusele.
Märksõnad
eestlased
üliõpilased
üliõpilaselu
isetegevus
ajalugu
Peterburi
1945-1960
20. saj. 2. pool
mälestused
Hind:
13,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Kuido Merits, Kas saab vaikust?! Minu aasta meesõpetajana,
Ema & Isa, 2018, hind: 8,00 eurot
Mihkel Mutt, Mälestused VI. Elukott,
Fabian, 2011, hind: 15,00 eurot
Koostaja: Aleksei Krusenstern, Krusensterni ring. Adam Johann von Krusensterni elu ja tegevust kajastavate artiklite ja dokumentide kogumik, pandud kokku tema 250. sünniaastapäevaks,
Hea Lugu, 2021, hind: 25,00 eurot
Peter Cowie, Jumal ja kurat. Ingmar Bergmani elu ja looming,
Ühinenud Ajakirjad, 2024, hind: 26,00 eurot
tükid korjanud Vahur Laiapea; toimetaja Vahur Laiapea; saatesõna: Toomas Paul, eessõna: Vahur Laiapea, Katki. Kodu. Küüditamine. Gulag,
Postimees Kirjastus, 2021, hind: 13,00 eurot
Oskar Kruus, Juhan Sütiste. Elukäik ja looming,
Eesti Raamat, 2000, hind: 6,00 eurot
Barbara von Normann-Coleman, Elu tulvil lootust ja imet,
Post Factum, 2018, hind: 2,00 eurot
Hannes Veskimäe, Vabariigi vaenlased ehk meenutusi vastupanuvõitlusest Skandinaavia kapitali kolonialismi vastu Eestis aastatel 2006-2018,
Anti Hegemoon OÜ, 2019, hind: 26,00 eurot
Heino Kartau, Krimmipoisid aastakümneid hiljem,
Zeus, 2016, hind: 8,00 eurot
Rein Kasak, 50 aastat saatana embuses,
Varrak, 2011, hind: 17,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4388 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!