Teema: Põllumajandus
Pealkiri:
Männi- ja kuusepuistute laasimineAutor(id): Teodor Krigul
Kirjastus: Loodusuurijate Selts
Linn: Tartu
Aasta: 1961
Originaalkeel:
Lehekülgi: 194
Sari: Eesti Loodusteaduste Arhiiv. Bioloogiline Seeria (1960-1961) 18
Seisukord: veidi kulunud kaaned, sisult terve ja korralik raamat
Mõõdud: 180 × 230 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Kõrgekvaliteedilise puidu tootmisel tuleb võidelda okslikkuse vastu. Mõjukamaid vahendeid selleks on kasvavate puude õigeaegne laasimine.
Käesolevas töös selgitatakse seni vähe uuritud küsimusi, nagu männi- ja kuusepuistute laasumise käiku, oksavaba tüve ulatust ja jaotust puistus ning selle tekke dünaamikat ajas. Töös käsitletakse laasitud puude oksahaavade kinnikasvamise aega sõltuvalt oksa diameetrist ja haava iseloomust ning asetusest, antakse ülevaade laasitud puude tervislikust seisundist. Edasi käsitletakse elavokste laasimise mõju puu kõrguse ja diameetri juurdekasvule ning puutüve vormi kujunemisele.
Autor loodab, et kasvavate puude laasimise küsimuse selgitamine ja laasimise rakendamine metsamajanduses aitab tähelepandavalt tõsta meie metsade kvaliteeti. kuvõte vene ja saksa keeles.
Loodusuurijate Selts Eesti NSV Teaduste Akadeemia juures, puistud, metsakasvatus, metsandus
Sari: Eesti Loodusteaduste Arhiiv. Bioloogiline Seeria (1960-1961) nr. 18
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Männi- ja kuusepuistute laasimine, Teodor Krigul, Loodusuurijate Selts 1961Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Põllumajandus, loomakasvatus alla viimati lisatud:
Eino Laas, Metsauuendamine ja metsastamine,
Atlex, 2001, hind: 25,00 eurot
Ivan Garkuša, Mullateadus,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1953, hind: 10,00 eurot
Jaan Lepajõe; eessõna: Endel Vingissar, Lepakose aastaringid,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2000, hind: 4,50 eurot
I. J. Považenko, Veterinaarüldkirurgia,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1962, hind: 8,00 eurot
Koostanud: V. S: Jeršov, S. G. Jeltsov, A. A. Žuravel, B. Z. Itkin, N. M. Noskov, N. M. Preobrašenski, Veterinaaria alused,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1955, hind: 8,00 eurot
Koostanud Hindrek Older. Toimetanud Evi Johandi, Teraviljakasvatuse käsiraamat,
Põllumajandusministeerium, 1999, hind: 17,00 eurot
Ilmar Jürisson, Muld, karjamaa ja kari,
Valgus, 1971, hind: 4,50 eurot
Koostanud Sander Tint, Söödav linn. Ülevaade Linnalabori 1. aasta katuseaianduse katsest ning linnas toidu kasvatamise perspektiividest,
Linnalabor, 2010, hind: 11,00 eurot
Martin Karmin, Anatoli Ennvere, Umbrohutõusmete määraja,
Valgus, 1973, hind: 6,00 eurot
A. Lember, V. Luts, Ü. Roosmaa, A. Oja, Seakasvatus ja sealiha tootmine,
Projekt 'Sealiha Tootmise Parandamine Eestis', 1999, hind: 15,00 eurot
Põllumajandus, loomakasvatus all on 1605 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!