Teema: Eeposed, legendid, müüdid
Pealkiri:
Müütilised olendid. Illustreeritud kogumik, mis tutvustab maailma kõige fantastilisemaid olendeidAutor(id): Tony Allan. Tõlke toimetanud Krista Kaer
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2009
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Allan Eichenbaum
ISBN: 9789985318935
Lehekülgi: 256
Seisukord: pisut kulunud ümbrispaber, sisekaanel kleebise jälg, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 227 × 285 mm
Suurus: suures formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Aegade algusest peale on fantastilised olendid inimeste meeli köitnud. Nad kõik, alates keskaegse Euroopa lugude ülevast ükssarvikust ja lõpetades jaapani legendide koletisliku kaheksapäise lohega, kehastavad elu suuri mõistatusi, kuid ka inimeste lootusi ja hirme, tugevust ja nõrkust. Vaimustavate illustratsioonide ja ohtrate lummavate lugudega raamat «Müütilised olendid» heidab neile hämaratele tegelastele valgust, näidates neid kogu nende ilus ja inetuses.
Raamat on jagatud vastavalt tegelaste elupaigale kolme ossa: õhuolendid, maaolendid ja veevalla olendid. Esindatud on antiikmütoloogia koletised ja hübriidloomad, hiiglaslikud maod ja lohed nii Idast kui Läänest, pahatahtlikud kollid ja Skandinaavia trollid ning Põhja-Ameerika ja Euraasia tabamatud kannibalid, kujumuutjad ja ahvinimesed. Kirjeldatakse nende esinemist vanades allikates, kuid ohtralt on viiteid ka nende taassündidele filmides ja kirjanduses: «Batmanist« kuni «Kariibi mere piraatideni« ning J. R. R. Tolkienist kuni J. K. Rowlingini.
«Müütilised olendid» on suurepärane raamat kõigile neile, keda huvitavad müüdid ja legendid.
Originaali pealkiri: The mythic bestiary
Märksõnad:
loomad
mütoloogia
üleloomulikud olendid
bestiaariumid
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Müütilised olendid. Illustreeritud kogumik, mis tutvustab maailma kõige fantastilisemaid olendeid, Tony Allan. Tõlke toimetanud Krista Kaer, Varrak 2009Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Mari Tammar, Sõna raamat. Vaimuilmast nüüd ja muiste,
Tänapäev, 2012, hind: 15,00 eurot
Hardo Aasmäe. Koostanud Maarja Aasmäe ja Õie-Mari Aasmäe, Tähelepaneliku loodusvaatleja märkmed. Hardo Aasmäe kogutud artiklid,
Pikapäkk, 2016, hind: 9,00 eurot
Koostanud Eda Kalmre, Tüdruk veiniplekiga kleidis. Tänapäeva hirmu- ja õudusjutte,
Ajakirjade Kirjastus, 2011, hind: 15,00 eurot
Ilmar Talve, Koostanud: Simo Runnel, Vanem ja noorem Eesti,
Ilmamaa, 2008, hind: 8,00 eurot
Eduard Laugaste, Eesti rahvaluule,
Valgus, 1986, hind: 7,00 eurot
Ingrid Rüütel, Eesti uuema rahvalaulu kujunemine,
Eesti Kirjandusmuuseum, 2012, hind: 15,00 eurot
Nigol Andresen, Friedebert Tuglas,
Eesti Raamat, 1968, hind: 4,50 eurot
Mihhail Lotman, Struktuur ja vabadus I. Semiootika vaatevinklist. Tartu-Moskva koolkond,
TLÜ kirjastus, 2012, hind: 15,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald (kogunud ja ümber töötanud), Kalevipoeg,
Roto, 1992, hind: 15,00 eurot
Harald Peep, Kolm laipa, kõik surnud ehk Kriminaalne kirjandusmaastik,
Ilmamaa, 1996, hind: 7,00 eurot
Kultuur all on 4908 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!