Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Heitluste keerisesAutor(id): Alfred Luts
Kujundaja: Tiina Sildre
Kirjastus: Olion
Linn: Tallinn
Aasta: 2004
Originaalkeel:
ISBN: 998566737X
Lehekülgi: 327
Seisukord: kohati kulunud ümbrispaber, raamatukogust kustutatud eksemplar, normaalses seisukorras sisu (pilt on illustratiivne)
Suurus: tavaformaadis kõva kaanega
Sisu:
#T055# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 018
Teose autor kolonelleitnant ALfred Luts sündis Helmes 1899.a. ja läks juba koolipoisina Vabadussõtta. Hiljem saadeti ta Eesti Vabariigi sõjakooli, mille lõpetas ohvitserina. Pärast Kõrgema Sõjakooli lõpetamist oli ülemjuhataja kindral J. Laidoneri lähimaid kaastöötajaid Sõjavägede Staabis.
Esimene osa teosest annab ülevaate ennesõjaaegse Eesti Vabariigi kaitsejõududest: juhtkonnast, väeosadest, relvastusest, võitlusvalmidusest. See on ülemjuhataja kindral Laidoneri lähima kaastöötaja raport rikkaliku andmestikuga. Ühtlasi on raamat elava tunnistaja jutustus sellest, kuidas ja milliste võtetega toimus Eesti Vabariigi okupeerimine Nõukogude Liidu poolt aastal 1940. Autori ametikoht kõrgeimas riigikaitselises instantsis andis võimaluse näha olukordi ja fakte, mille üksikasjad paljudel juhtudel seni olid tundmatud.
Raamatu teine osa vastab küsimusele, mis sai ennesõjaaegse Eesti Vabariigi sõjaväest, kuidas Eesti sõjajõud viidi punaväe alluvusse territoriaalsete üksustena ja ametisse rakendati politrukid. Kirjeldatakse ohvitseride küüditamist Värska laagrist, sõja puhkemist ja teekonda Venemaale. Pääsenud saksa sõjavangistusest Pihkvas, jõudis autor tagasi kodumaale, kus oli käimas võitlus kahel rindel. Teos lõpeb 1944. aasta saatuslike sündmustega, soomepoiste tagasitulekuga ja Nõukogude Liidu okupatsioonivägede sissetungiga Eestisse.
Hind:
11,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Rupert Hughes, Suurte muusikute armulugusid [Mozart. Beethoven. Bach],
Fantaasia, 2007, hind: 1,50 eurot
Kalev Raave, Üksainus elu,
2002, hind: 6,00 eurot
Andrea Thain, Katharine Hepburn. Elulugu,
Sinisukk, 1996, hind: 5,00 eurot
Ants Kõverjalg, Valikud elus. Teine raamat. Punane labürint. Leegionärist teadlase tagasivaade elule ja kohtumistele,
Hotpress, 2006, hind: 5,00 eurot
Henri Perruchot, Seurat elu (prantsuse maalikunstnik),
Kunst, 1995, hind: 5,00 eurot
Chelsea Handler, Halloo, valge viin! - Halloo, Chelsea!,
Tänapäev, 2011, hind: 5,00 eurot
Russell Warren Howe, Mata Hari. Tõetruu lugu,
Sinisukk, 1996, hind: 4,00 eurot
Carola Stern, Isadora Duncan ja Sergei Jessenin. Luuletaja ja tantsijanna,
Sinisukk, 1998, hind: 4,00 eurot
Alfred Luts, Heitluste keerises,
Olion, 2004, hind: 11,00 eurot
Michael O. Huebner, Andrea Thain, Humphrey Bogarti elu. Varjunud mees,
Sinisukk, 1998, hind: 5,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4612 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!