Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Eesti lastekirjandus [ülevaade]Autor(id): Reet Krusten
Kirjastus: Elmatar
Linn: Tartu
Aasta: 1995
Originaalkeel:
Lehekülgi: 256
Seisukord: kaaned kohati kulunud, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega
Mõõdud: 150 × 207 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
«Eesti lastekirjandus» on kirjutatud kirjandusteaduslikust aspektist lähtudes. Lastekirjanduse varasema ajaloo puhul on põgusalt puudutatud ka religioosset ja pedagoogilist laste vajadusi arvestavat kirjasõna. Autor on teadlik sellest, et lastekirjanduse uurimine peaks toimuma interdistsiplinaarselt, käsikäes üldise kultuuriloo, pedagoogilise mõtte ja kooli, perekonna ja lapse ühiskondliku seisundi, ajaloo, kirjandussotsioloogia ja raamatuajaloo probleemide käsitlemisega. Kahjuks on senine uurimistöö neis valdkondades napp või puudub arvestataval tasemel üldse. Kõige rohkem on uuritud eesti kooli ja pedagoogika ajalugu, seevastu perekonna ja eriti lapse olukorda ajaloos on jälgitud väga pealiskaudselt. Puudulik on lastekirjanduse bibliograafia, vanema perioodi kohta puudub see täiesti.
Kõik need asjaolud on kindlasti mõjutanud ka «Eesti lastekirjanduse» valmimist ja sisukust.
"Eesti lastekirjandus" on ülevaade selles kirjandusharus toimunud protsessidest. Käsitlus ei süvene üksikasjadesse ega -nähtustesse, eesmärgiks on olnud põhijoonte väljatoomine, millest võiks lähtuda tulevased uurijad. Raamatus pole pikemalt käsitletud ühiskondlikku, poliitilist ega ajaloolist tausta, sest see peaks raamatu kasutajale olema tuntud juba muudest allikatest.
Raamat on mõeldud kõigile lastekirjanduse sõpradele ja neile, kelle töö on seotud laste ja lasteraamatutega, aga ka neile, kes alles õpivad erialadel, mis eeldavad lastekirjanduse tundmist.
Kokkuvõte inglise keeles.
Märksõnad
lastekirjandus
kirjandusajalugu
Eesti
eesti
lastekirjandus
kirjandusajalugu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eesti lastekirjandus [ülevaade], Reet Krusten, Elmatar 1995Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Keel ja kirjandus alla viimati lisatud:
Koostanud Maire Raadik, Keelenõuanne soovitab 4 (artiklikogumik),
Eesti Keele Sihtasutus, 2008, hind: 5,00 eurot
Vahur Laiapea, Keel on lahti + DVD. Tähendusi viipekeelest,
Eesti Keele Sihtasutus, 2007, hind: 15,00 eurot
Koostanud Alli Lunter; toimetanud Maire Aher, Kirjanduse modernistlikud suunad,
Avita, 2001, hind: 6,00 eurot
Irina Belobrovtseva, Svetlana Kuljus, Mihhail Bulgakov Meister ja Margarita. Kommentaarid,
Avita, 2001, hind: 7,00 eurot
Maire Raadik; toimetanud Tiiu Erelt, Kuidas vormistada ametikirja. Keeleline juhend omavalitsusasutuste töötajaile,
Keelehooldekeskus, 2008, hind: 4,00 eurot
Mudlum; tekste valida ja järjestada aitas Johanna Ross; toimetas Liisi Rünkla, Väike tekstimüür,
Strata, 2023, hind: 24,00 eurot
Ezra Pound, Lugemise aabits,
Vagabund, 2000, hind: 25,00 eurot
Eesti Teaduste Akadeemia Emakeele Selts; kogunud ja eessõna: Hella Keem; toimetanud Aldi Sepp, Tartumaa saja-aastaste jutud,
Emakeele Selts, 1995, hind: 15,00 eurot
Simon Beesley ja Sheena Joughin, 20. sajandi kirjandus,
Varrak, 2001, hind: 6,00 eurot
Tiina Kala, Euroopa kirjakultuur hiliskeskaegsetes õppetekstides,
2001, hind: 6,00 eurot
Keel ja kirjandus all on 1445 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!