Teema: Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid
Pealkiri:
Muki ja Miisu ajaaugusAutor(id): Tiina-Mall Kreem, Anu Allikvee
Kirjastus: Eesti Kunstimuuseum
Linn: Tallinn
Aasta: 2020
Originaalkeel:
ISBN: 9789949687152
Lehekülgi: 40
Seisukord: normaalses korras raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned kiletatud
Mõõdud: 215x215
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvas köites
Sisu:
Muki ja Miisu on koer ja kass, kes elavad pealtnäha tavalises, ent ometi erilises majas – selle põrandas on ajaaugud. Kord kukuvad Muki ja Miisu ajaauku, kust leiavad ees nii oma ajaloolastest peremehe ja perenaise kui ka hulga vanu pilte, millel on kujutatud koeri, kasse ja inimesi. Neid lähemalt või kaugemalt vaadates õpivad Muki ja Miisu tundma inimloomust ja saavad teada, et ka loomadel on ajalugu, millega tasub veelgi põhjalikumalt tutvuda.
Kunstiajaloolaste Tiina-Mall Kreemi ja Anu Allikvee kirjutatud ning vanade meistrite teoste ja Kätlin Tischleri joonistustega illustreeritud raamat viib lapsed koos Muki ja Miisuga seiklema ajaauku. Seal satuvad nad vastamisi nii tuttavate kui ka võõraste inimeste ja nende loomadega ning avastavad, kui erinevalt on inimesed läbi aegade loomi kujutanud ja loomadesse suhtunud.
Raamat kaasneb Kadrioru kunstimuuseumi näitusega «Alati meie kõrval. Kassid ja koerad 16.–19. sajandi kunstis» (26.09.2020–28.02.2021) ning vahendab südamlikul, tõsisel ja seikluslikul viisil loomade ja kunsti ajalugu.
Märksõnad:
saksa
baltisaksa
inglise
kunstnikud
kujutav kunst
maalikunst
maalikunstnikud
maalid
lemmikloomad
portreed
graafika
eesti
lastekirjandus
jutud
Kätlin Tischler
Hind:
15,00 EURTeema
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid alla viimati lisatud:
Eno Raud, Lugu lendavate taldrikutega,
Eesti Raamat, 1973, hind: 4,00 eurot
Kerttu Soans, Inimene puudlinahas,
Petrone Print, 2016, hind: 9,00 eurot
Juhan Saar, Metsa taga ei ole mets. Hommikujutud,
Faatum, 2007, hind: 4,00 eurot
Eno Raud, Sipsik,
Eesti Raamat, 1981, hind: 7,00 eurot
Rein Raamat, Rüblik,
Perioodika, 1979, hind: 4,00 eurot
Aleksei Olgin, Šokolaadijänesed,
Kirjastus SE&JS, 2019, hind: 6,00 eurot
See Senni,
Koolibri, 2014, hind: 9,00 eurot
Koostanud Pihla Maria Siim ja Keiu Telve, Minu kaks kodumaad. Laste lood elust kahe riigi vahel,
Helios, 2019, hind: 8,00 eurot
Lehte Hainsalu, Iirismaa,
Hea Lugu, 2020, hind: 4,00 eurot
Anu Laansalu, Taas päkapikke piilumas,
Hea Tegu, 2019, hind: 12,00 eurot
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid all on 3812 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!