Teema: Kultuur
Pealkiri:
Eesti LoitsudAutor(id): Mare Kõiva
Kujundaja: Mart Anderson
Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9789949409945
Lehekülgi: 288
Seisukord: heas korras raamat
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
„Eesti loitsud“ toob lugejateni põhjaliku ja põneva käsitluse kunagiste eestlaste maailmapildist ja usust sõnas peituvasse jõusse. Loitsud olid osa igapäevaelust, et kõik tegemised kulgeks soodsas suunas. Oli vaja õigeid sõnu, et edendada, parandada, tõrjuda, kaitsta, tänada, paluda, mõjutada, sajatada, ennetada. Loitse lausuti, et päike paistaks või vihm sajaks parajal ajal, et peletada haigusi või võita kellegi armastust. Oli sõnu, mida oskas ja võis lausuda igaüks, aga ka tõeliselt võimsaid ja salapäraseid, mida teadsid vaid valitud. Loitsupärimus endisel ja ehedal kujul pakub ka tänapäeval äratundmisi – kasvõi lapsele loetud „varesele valu, harakale haigus“ näol, mis mõjus toona sama tõhusalt kui nüüdki.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eesti Loitsud, Mare Kõiva, Pegasus 2011Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Koostaja Indrek Jääts, Ekspeditsioonid Läänemeresoome muinasmaale. Eesti etnograafide vepsa välitööde päevikud (1962–1969),
Eesti Rahva Muuseum, 2019, hind: 26,00 eurot
Jüri Talvet, Peeter Torop ja Haljand Udam. Koostanud Jüri Talvet, Maailmakirjandus 1. Keskajast valgustuseni. Õpik keskkoolile,
Koolibri, 1995, hind: 12,00 eurot
toimetaja Kalju Leht, Kooliuuendusalane 1995-1997,
Koolibri, 1995, hind: 15,00 eurot
Jüri Talvet (koostaja), Maailmakirjandus 2. Romantismist postmodernismini,
Koolibri, 1999, hind: 12,00 eurot
Aili Kiin, Jüri Talvet, Lea Tooming, Peeter Torop ja Jaan Unt. Toimetanud Lea Tooming, Maailmakirjandus (1. osa). Antiikajast valgustuseni,
Koolibri, 2001, hind: 11,00 eurot
Lugu Igori sõjaretkest,
Eesti Raamat, 1965, hind: 8,00 eurot
Ants Piip. Koostanud Priidu Pärna, Õiguse jõud,
Ilmamaa, 2007, hind: 8,00 eurot
Eesti Õppekirjanduse Keskus; koostanud Lilian Kivi, M. Roosileht, Ettelugemik. 1. osa. 1. ja 2. klassile,
Haridusministeerium, 1990, hind: 6,00 eurot
koostasid Halliki Jürma ja Ülo Treikelder, (Linna)kirjanduslikud uitamised Tartus,
Tartu Linnaraamatukogu, 2023, hind: 8,00 eurot
compilers Leelo Kingisepp and Anu Luure, Welcome to the Estonian school! A guide to parents,
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed, 2010, hind: 7,00 eurot
Kultuur all on 4769 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!