Teema: Eesti luule
Pealkiri: 
Käib suveööl koiduni tantsAutor(id): Eduard Krants
Kujundaja: Triinu Ootsing
Kirjastus: Virgela
Linn: Tallinn
Aasta: 2001
Originaalkeel: 
ISBN: 9985930045
Lehekülgi: 140 
Seisukord: raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned pisut kulunud, sisu korras
Mõõdud: 140 × 215 mm
Suurus: tavaformaadis ja pehmes köites
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 007
Torontos elab vaikselt ja omaette Endel Pae. Milleks temast kirjutada, miks peaksime teda tundma? Tõsi, selle nime all teavad teda ainult vähesed sõbrad, kuid ka nemad kutsuvad teda hoopis teise nimega  Krants. Jah, krants kui koerakrants, krants kui krants poiss, võrukael, aga ka krants kui pärg rõõmsa elu ning selle surmkindla lõpetuse, matuste sümbol. Eestis tunneksid Endel Pae nime ära kirjandusteadlased Karl Muru ja Oskar Kruus, kes on ta sisse võtnud luuleantoloogiasse «Sõnarine» ja «Eesti kirjarahva leksikoni» Eduard Krantsi nime all. 
Küllap mäletavad Endel Paed ka veel mõned inimesed Keila vallas Ohtu külas, kus ta sündis talupidaja pojana 24. VII 1926. Aastaaegade ja taluelu ringkäik looduses  ka see on sõõrjas, aastaringide krants  moodustabki ühe osa tema luule paremikust. Täpsemini: maaelu keset Põhja-Eesti loodust, nii nagu seda tajus ja koges üks külapoiss Harjumaal nüüd juba üle poole sajandi tagasi. 
Ohtu külapoiss ei piirdu maaeluga. Esile tuleb tõsta epitaafluuletuste sarja «Kaseristid», kus nappides ridades ja sisendusjõulistes värsketes kujundites on põlistatud eesti sõdurite elu ja surm Teises maailmasõjas. 
Hellar Grabbi
väliseesti ilukirjandus, luuletused
Hind: 
3,50 EURTeema 
Luule alla viimati lisatud: 
Henry Laks, Märk,
Magna Labor, 2007, hind: 13,00 eurot
Tiina Kalder, Igavik ehk Samm tühjusesse,
2001, hind: 2,00 eurot
Ülle Rand, Kõige ilusam taevas on me kodude kohal,
Paljasjalg, 2018, hind: 15,00 eurot
Maire Herman, Pärand,
2015, hind: 4,00 eurot
Jüri Kolk; toimetaja Mari Tuuling, Laskmata karu peied,
Kingitud hobune, 2019, hind: 6,00 eurot
Aino Saadik, Linnuteelt eksinu,
1992, hind: 3,20 eurot
Karen Orlau, Ylle Rajasaar, Eelmäng kahele. Luuletused kokku kogutud aastatest 1996-2004,
2004, hind: 5,00 eurot
Miina Hint, Vabaduse vang ehk Põrandaalune kirjandus (luuletused),
Lastekaitseklubi Maarjamaa, 2006, hind: 2,00 eurot
Miina Hint, See siin on paradiis. Luuletused,
MR, 2008, hind: 5,00 eurot
Aarne Puu, Kaksikalge,
Oficyna Konfraterni Poetow, 1997, hind: 2,50 eurot
Luule all on 3662 raamatut. Klõpsa 
siia, et näha täielikku loendit!