Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Võlutud rändur. Valik jutustusiAutor(id): Nikolai Leskov
Kujundaja: H. Lemberg
Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 1955
Originaalkeel: vene keel
Tõlkija: Lii Ojamaa
Lehekülgi: 291
Seisukord: kaaned kohati kulunud, esikaane siseküljel pühendus, sisu korras ja loetav (pildil kehvem eksemplar)
Mõõdud: 140 × 206 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T046# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.049
Nikolai Leskovile kuulub XIX sajandi vene kirjanduses silmapaistev koht ilukirjandusliku proosa originaalse meistrina. Kõrgelt hindas Leskovi Maksim Gorki, nimetades teda «sõnavõluriks».
Käesolev valimik esitab Leskovi loomingust 5 jutustust.
Nimijutustuses «Võlutud rändur» arendab Leskov oma peamist teemat: vene heroismi teemat.
Satiirilises jutustuses «Raudne tahe» näitab Leskov Venemaale sõitnud sakslasest inseneri koomilist kuju, kes on haaratud oma «raudse tahte» kinnisideest, mille abil ta kavatseb «olla isandaks enda üle ja siis saada isandaks teiste üle» ja «kõik enda alla heita».
«Ainuõiges»käsitleb Leskov usulis-eetilisi probleeme, mis tema juures on lahutamatult seotud terava kriitikaga riigikiriku vastu ja lõikava satiiriga ning mis tegelikult kujutab endast vene rahva hingeilu ja «vagaduse» tõendamise omapärast vormi.
«Soengukunstnik» on omapärane jutustus vene rahva loovast andekusest ja andekate inimeste traagikast pärisorjuse tingimustes.
«Inimene vahipostil» paljastab tsaariaegse sõjaväe bürokratismi, ohvitseride väiklast auahnust ja karjäärihimu, jätmata seejuures hoope andmata ka vaimulikule seisusele.
Märksõnad
vene
ilukirjandus
jutustused
Hind:
4,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Maimu Berg, Eia Uus, Toomas Verrev, Andrei Hvostov, Justin Petrone, Peeter Helme, Mai Loog, Jan Beltrán, Peeter Sauter, Armin Kõomägi, Kadri Kõusaar, Jüri Pino, Kaur Kender, Aita Kivi, Alan Adojaan, Ingrid Margus, Vello Vikerkaar, Margus Karu, Öö. 18 tumedat lugu Eesti autoritelt,
Kogu Lugu, 2013, hind: 16,00 eurot
Mats Olsson, Paremateski peredes,
Varrak, 2017, hind: 10,00 eurot
Tana French, Peegelpilt,
Päikese Kirjastus, 2019, hind: 24,00 eurot
Tõivelemb Vallak, Munamäe lahing. Ajalooline jutustus sellest, mis oleks juhtunud, kui Eesti oleks 30-ndail aastail tõsiselt kaitseks valmistunud ja Vene agressioonile otsustavalt vastu astunud,
Tõivelemb Vallak, 2002, hind: 9,00 eurot
Olivier Bourdeaut, Oodates Bojanglesit,
Eesti Raamat, 2017, hind: 6,00 eurot
Tõnu Tamme, Punkt ee,
Trükiviis, 2019, hind: 13,00 eurot
Silvia Truu, Südamel ei ole kortse,
Eesti Raamat, 1987, hind: 3,80 eurot
Milorad Pavic, Tuule sisemine pool ehk romaan Herost ja Leandrosest,
Kultuurileht, 2008, hind: 7,00 eurot
Jean-Louis Fournier, Issi, kus me lähme?,
SA Kultuurileht, 2012, hind: 7,00 eurot
Serge Brussolo, Talvehirmud,
Eesti Raamat, 2011, hind: 7,00 eurot
Ilukirjandus all on 23653 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!