Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Viimane impeerium. Nõukogude Liidu lõppAutor(id): Sergi Plohhi
Kujundaja: Heino Prunsvelt
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2016
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Toomas Taul
ISBN: 9789985335918
Lehekülgi: 382
Seisukord: kaaned kiletatud, leheservad natuke määrdunud, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar
Mõõdud: 240x160
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvas köites
Sisu:
„Viimane impeerium“ keskendub Nõukogude Liidu eksisteerimise neljal viimasel kuul aset leidnud sündmustele. Raamat algab Moskvas 1991. aasta juuli lõpul toimunud USA toonase presidendi George H. W. Bushi ja Nõukogude Liidu presidendi Mihhail Gorbatšovi tippkohtumisega ning lõpeb punase riigilipu langetamisega Kremlis 1991. aasta 25. detsembril. Nende kahe sündmuse vahele mahuvad augustiputš, Mihhail Gorbatšovi ja Boriss Jeltsini kui poliitikute ja isiksuste võitlus võimu pärast, Ukraina ning teiste liiduvabariikide püüd iseseisvuda, konflikti puhkemine Tšetšeenias, Ukraina referendum, kolme slaavi vabariigi juhi kokkulepe Belovežje metsas Valgevenes, liiduvabariikide juhtide tippkohtumine Almatõs ning võimu üleandmine Gorbatšovilt Jeltsinile. Üksikasjalikult kirjeldatakse USA juhtkonna ettevaatlikku ja kohati väga vastuolulist käitumist, mida ajendas eeskätt hirm selle pärast, et Nõukogude Liidu tuumaarsenal võib sattuda valedesse kätesse. Venemaal sündinud ja Ukrainas üles kasvanud Sergi Plohhi (snd 1957) töötab ja õpetab praegu USAs Harvardi ülikoolis. Alates 2007. aastast on ta sealse Ukraina ajaloo õppetooli juhataja. Tema sulest on ilmunud mitu raamatut, sealhulgas „The Cossacks and Religion in Early Modern Ukraine” (2002), „Tsars and Cossacks: A Study in Iconography”(2003), „Unmaking Imperial Russia: Mykhailo Hrushevsky and the Writing of Ukrainian History”(2005) jpm.
Märksõnad:
Varrak
Heino Prunsvelt
külm sõda
poliitiline ajalugu
rahvusvahelised suhted
impeeriumid
lagunemine
NSV Liit
Venemaa
Ukraina
20. saj. 2. pool
1990-ndad
The last empire : the final days of the Soviet Union. Eesti keeles
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Viimane impeerium. Nõukogude Liidu lõpp, Sergi Plohhi, Varrak 2016Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Tartu Ülikooli maineraamat. Tartu Ülikool. Ajatu vaimsus tänapäeva ülikoolis,
Tartu Ülikool, 2013, hind: 7,00 eurot
Robert R. Leonhard. Toimetanud: Enno Mõts, Manööversõja kunst. Manööversõja teooria ja maa-õhk lahingud,
Hea Lugu, 2013, hind: 31,00 eurot
Mart Laar, Emajõgi 1944. II maailmasõja lahingud Lõuna-Eestis,
Varrak, 2005, hind: 16,00 eurot
Toimetanud Vello Tarmisto, Valga rajoonis (artiklite kogumik),
Eesti NSV Teaduste Akadeemia, 1987, hind: 6,00 eurot
Koostanud Enno Piir, Helme kihelkond,
Memento, 1997, hind: 10,00 eurot
Õie Elango, Ants Ruusmann, Karl Siilivask, Eesti maast ja rahvast. Maailmasõjast maailmasõjani,
Olion, 1998, hind: 12,00 eurot
Peter Englund, Poltaava,
Argo, 2006, hind: 15,00 eurot
Jan Burian, Bohumila Mouchova, Etruskide kuulsus ja langus,
Valgus, 1973, hind: 3,00 eurot
Nikolai Nikolski, Vene kiriku ajalugu,
Eesti Raamat, 1988, hind: 5,00 eurot
Koostajad ja toimetajad Jaan Kivistik, Riina Miljan, Reet Põldaru, Ülle Roosmaa, Eesti Maaülikool. Majandus- ja sotsiaalinstituut 40,
Eesti Maaülikool, 2009, hind: 13,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6214 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!